Boże Narodzenie na Madagaskarze
23 grudnia, 2022
Wizyta Marzeny Telling Stories na Madagaskarze
7 stycznia, 2023

Mamy pierwszy dzień stycznia, nowy rok. To czas podsumowań i snucia nowych planów. Mimo trudnej sytuacji globalnej związanej z wojną, inflacją i kryzysem uchodźczym – ostatnie 12 miesięcy były dla nas wyjątkowe.

2022 rok w oczach Ankizy Gasy

Rok 2022 rozpoczęliśmy hucznie świętując 10 rocznicę działalności pomocowej na Czerwonej Wyspie. Wiosną udało nam się wybudować stołówkę szkolną w miejscowości Ampananina i uruchomić program dożywiania dla kolejnych 150 dzieci. Z początkiem lata przyjechali do nas pierwsi wolontariusze po długim pandemicznym czasie przerwy.  Jesienią odwiedzili nas wyjątkowi goście – youtuberzy i podróżnicy Ola i Borys @planetaabstrakcja, z którymi zrealizowaliśmy wspólnie cykl reportaży, które wzbudziły tak duże zainteresowanie i chęć niesienia pomocy, że do Programu Adopcji na Odległość dołączyło ponad 200 nowych dzieci! Jesienią również w szeregi malgaskiego teamu fundacyjnego wkroczyły dwie nowe pracowniczki – Doradczyni ds. zdrowia Tina oraz Koordynatorka ds. Mentoringu Fenosoa. Zimą natomiast na Madagaskar po dłuższej nieobecności wróciła Patrycja  – Dyrektorka i jedna z założycielek Fundacji. Na koniec w grudniu udało nam się natomiast zrealizować wielki świąteczny festyn z uroczystym posiłkiem, świętym Mikołajem i prezentami dla wszystkich naszych Podopiecznych!

Projekty pomocowe

Ten rok obfitował w najróżniejsze programy i projekty pomocowe związane m.in. ze zrównoważonym rolnictwem, walką z ubóstwem menstruacyjnym i sanitarnym, niedożywieniem, problemami zdrowotnymi itd. Dużo działo się również w Polsce: uruchomiliśmy sklep internetowy, dołączyliśmy do szeregu inicjatyw pomocowych, takich jak chociażby „Ubrania do oddania” czy „Grupa Zagranica”, przeprowadziliśmy cykl spotkań i warsztatów w ramach edukacji globalnej dla dzieci i dorosłych. Nie sposób wymienić tu ich wszystkich.

Ale to wszystko nie udałoby nam się bez Was!

Koniec roku to również czas podziękowań. W tym miejscu chcemy złożyć na Wasze ręce serdeczne podziękowania – za Wasze wielkie serca, wsparcie finansowe i mentalne. Dzięki Wam wspólnie możemy zdziałać jeszcze więcej! Wierzymy, że razem budujemy szansę na lepszą przyszłość dla kolejnych malgaskich dzieci!

W nowy rok wchodzimy z wdzięcznością i optymizmem! Z nadzieją patrzymy na przyszłość i kolejne projekty, które chcemy zrealizować. Największym wyzwaniem i marzeniem jest budowa i uruchomienie Youth Centre – Centrum Orientacji Zawodowej i Mentoringu. Które wspierać będzie młodych ludzi w wyborze ich ścieżki zawodowej. Jako Fundacja pragniemy bowiem towarzyszyć naszym Podopiecznym podczas całego procesu edukacyjnego od przedszkola po ukończenie uczelni wyższej lub zdobycie zawodu.

1 % podatku na wsparcie Ankizy Gasy

W realizacji tego przedsięwzięcia potrzebujemy jednak  wsparcia!

Jedną z możliwości, która pojawi się już niebawem jest oddanie 1% podatku na działalność Ankizy Gasy – Dzieci Madagaskaru. Zachęcamy Was do tego już dziś!

KRS 0000404255

Życzenia Noworoczne

A z okazji Nowego Roku chcemy życzyć Wam dużo miłości, dobra, wdzięczności, zdrowia i wolności. Byście zawsze mieli otwarte głowy i serca na pomoc drugiemu człowiekowi i poznawanie świata czasami tak różnego, od tego w którym żyjemy na co dzień

Zespół Fundacji Ankizy Gasy – Dzieci Madagaskaru

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!