Książka od dzieci dla dzieci

Przedsprzedaż! Otrzymaj książkę wcześniej!

Książka Legendy Madagaskaru

Fundacja Ankizy Gasy działa z pomocą humanitarną i rozwojową na Czerwonej Wyspie już od ponad 12 lat. Wiedzę na temat Madagaskaru – jego piękna, ale i problemów z którymi się boryka chcemy szerzyć również w Polsce. O jego endemicznej faunie i florze, kulturze i społeczeństwie opowiadamy na spotkaniach edukacji globalnej, które organizujemy dla młodszych i starszych słuchaczy.

A teraz przygotowaliśmy dla Was niezwykłą książeczkę –zbiór sześciu malgaskich bajek i legend, znanych i lubianych, powtarzanych kolejnym pokoleniom malgaskich dzieci z ust ich rodziców i dziadków. Ilustracje do tych opowieści przygotowali Podopieczni naszej Fundacji: Rika, Steacie, Freddie, Tsiafohy i Anjara. Na podstawie tych bajek mali Malgasze uczą się świata – tak różnego, a zarazem tak bardzo podobnego do świata, w którym żyją nasze dzieci.

 • Zbiór 6 unikatowych bajek prosto z Madagaskaru
 • Ilustracje wykonane przez Podopiecznych Fundacji Ankizy Gasy
 • Każda z legend do przesłuchania w formie audiobooka
 • Kolorowe piękne wydanie książki
 • Walory edukacyjne – poszerzanie wiedzy o świecie
 • Zysk ze sprzedaży przeznaczony na cele charytatywne

Fragmenty książki

Recenzje

 • Jak sie cieszę, że ta książeczka powstała! Jej historie są tak ciekawe i zawrotne. Miałam ogromny zaszczyt być na Madagaskarze i zobaczyć niesamowitą pracę Ankizy Gasy – Dzieci Madagaskaru. Pasja i energia kobiet, które prowadzą fundację jest nie tylko inspiracją, ale i motywacją do działania. Ta książeczka, jej kolory i przede wszystkim rysunki łapią za serce. Zakręcone i oryginalne historie potrafią zabrać polskiego czytelnika na Czerwona Wyspę i sprawić, że zapragniemy ją odwiedzić, bo ludzie o takiej wyobraźni muszą być niesamowici! Jest to książka, którą warto mieć na półce. Polecam!
  Maja Kotala
  Projektantka mody. Twórczyni programu charytatywnego wspierającego kobiety w Afryce.
 • Czy może być lepszy sposób na poznawanie świata niż przez zasłuchanie się w bajkach? Legendy z Madagaskaru przenoszą nas dorosłych, a także dzieci, w magiczny świat malgaskich przygód, które w zabawny i baśniowy sposób uczą nas o tym, co w życiu jest najważniejsze. Czytając opowieści okraszone rysunkami rówieśników z afrykańskiej wyspy, nasze dzieci dowiedzą się, jak cenna jest woda, ryż i jak daleko mogą zaprowadzić nas takie cechy, jak szczerość czy dzielenie się z innymi. W tę piękną i niezwykle cenną podróż naprawdę warto jest wyruszyć.
  Marzena Figiel-Strzała
  Reporterka, autorka cyklu reportaży „Dzieci Świata”.

Patronaty

Głęboko wierzymy, że każde dziecko zasługuje na radosne i bezpieczne dzieciństwo, na ciepły posiłek, który da mu siłę i energię, na dostęp do edukacji i czas na zabawę. Dlatego zysk z tej książeczki zostanie przeznaczony na wsparcie dalszych projektów i działań naszej Fundacji na Madagaskarze.

Życzymy Wam ciekawej i mądrej lektury!

Zamów już dziś!

Książka dostępna w przedsprzedaży. Zamów książkę już dziś i otrzymaj ją w czerwcu!
Data premiery: 16 czerwca (Dzień Dziecka Afrykańskiego)
 
Koszt: 80,00 PLN
 
Bezpłatna wysyłka tylko za pośrednictwem InPost (przesyłka wliczona w cenę)