O nas

Fundację Ankizy Gasy - co w języku malgaskim znaczy Dzieci Madagaskaru -założyłyśmy w grudniu 2011 roku, po wielkiej fascynacji wolontariatem w szkole i w sierocińcu na Czerwonej Wyspie.

Po doświadczeniach, które zdobyłyśmy podczas pracy jako wolontariuszki w jednym z tutejszych sierocińców chciałyśmy kontynuować pomoc potrzebującym ludziom w miasteczku, w którym wcześniej mieszkałyśmy. Udało nam się tu wrócić i jesteśmy – by móc aktywnie promować ideę wolontariatu oraz umożliwiać innym przyjazd i zaangażowanie się na miejscu w życie lokalnej ludności. Wspólnie możemy dać dzieciom szansę na edukację, zabawę i rozwój.

Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów Świata, w którym 80% społeczeństwa żyje w skrajnym ubóstwie a 60% populacji to analfabeci!
Chcemy dawać dzieciom szansę na normalne dzieciństwo i na lepszą przyszłość. Wierzymy, że każde dziecko zasługuje na prawdziwe dzieciństwo i ma prawo do edukacji, która daje szansę na lepsze życie .

Dlatego jako Fundacja umożliwiamy edukację i rozwój dzieciom z ubogich rodzin poprzez:

  • Program „Adopcji na odległość” polegający na sponsorowaniu nauki konkretnego dziecka.
  • Zbiórki środków finansowych na budowy i remonty szkół oraz wyposażenie klas lekcyjnych. Wspólnymi siłami, wraz z naszymi wolontariuszami, tworzymy miejsca, w których dzieci bezpiecznie uczą się i bawią.
  • Program wolontariatu, dzięki któremu studenci, nauczyciele i trenerzy z krajów europejskich prowadzą kursy językowe, sportowe, zajęcia taneczne, plastyczne etc. dla naszych podopiecznych.
  • Walkę z głodem. Finansujemy zakup ryżu do stołówek szkolnych.

Prowadzimy także akcję dożywiania w szkole wiejskiej Ambatomasina oraz dożywianie dla ubogich w stołówce Tsinjohasina prowadzonej przez siostry misjonarki.

Nasze cele udaje się realizować dzięki pomocy wolontariuszy, którzy wraz z nami tworzą Fundację oraz dzięki naszym darczyńcom, którzy wspierają nas finansowo. W styczniu 2014 roku za naszą działalność zostałyśmy uhonorowane Wielkopolską Nagrodą imienia Ryszarda Kapuścińskiego za „Czynienie Dobra”.

Od 2012 mieszkamy w małej miejscowości Ambohidratrimo, niedaleko stolicy Antananarivo, gdzie działamy wraz z wolontariuszami i naszymi malgaskimi przyjaciółmi i pracownikami.
Naszą prawą ręka na Madagaskarze jest Ony Rakotoarivelo, która dołączyła do naszego zespołu w 2015 roku.

Katarzyna Białous i Patrycja Malik
Założycielki Fundacji

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress