Świąteczny festyn Bożonarodzeniowy
16 grudnia, 2022
Podsumowanie roku 2022
1 stycznia, 2023
Czas Świąt Bożego Narodzenia na Madagaskarze jest dla Fundacji zawsze bardzo intensywny. Organizacja odświętnych posiłków, wizyt Świętego Mikołaja, zakup prezentów dla wszystkich naszych Podopiecznych we wszystkich wspieranych przez nas szkołach. Następnie wysyłka zdjęć i życzeń dla Rodzin Sponsorskich. To wszystko zajmuje sporo czasu, ale satysfakcja jest ogromna! Czas na podsumowanie nastał dopiero dziś.

Święta na Czerwonej Wyspie

Choć społeczeństwo Madagaskaru jest mocno zróżnicowane pod względem religijnym (wśród Malgaszy można wyróżnić chrześcijan, muzułmanów i wyznawców lokalnych wierzeń animistycznych). Święta Bożego Narodzenia obchodzą niemal wszyscy. Stały się one bowiem symbolem, okazją do świętowania. Jednak mało kogo stać na celebrowanie odświętnego posiłku, nie mówiąc już o obdarowywaniu się prezentami. Niewielu ludzi może pozwolić sobie na taki luksus.

Boże Narodzenie na Czerwonej Wyspie wygląda nieco inaczej niż w Polsce. Grudzień to na Madagaskarze środek lata. Święty Mikołaj ma ciemniejszy kolor skóry, zamiast choinki przybrana lampkami jest palma, a z głośników zamiast kolęd – płyną malgaskie afrykańskie rytmy. Jak w każdym innym miejscu na świecie powinien być to czas radosny i magiczny. Do szczęścia potrzeba tak niewiele… Wystarczy ciepły posiłek!

Dzięki Wam to możliwe! Udało nam się zrealizować wigilijne spotkania z pysznym jedzeniem m.in w szkole Saint Joseph w Ambohidratrimo, w szkole w Angodonina, Ampananina, Ambatomasina i innych! Dzieci miały okazję spotkać Świętego Mikołaja i dostać prawdziwe prezenty! Stała się Magia!

Świąteczne Życzenia

Dlatego chcemy życzyć Wam:

Dobrych, spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych oraz jeszcze lepszego Nowego Roku- życzymy Wam, sobie i wszystkim naszym Dzieciom na Madagaskarze.

🇬🇧 Merry Christmas! A lot of love and Happy Holidays! We would like to thank you for the good collaboration and wish you and your family a Merry Christmas and a peaceful, successful New Year!
 
🇲🇬 Mirary Krismasy sambatra sy Taona vaovao tonga lafatra ho anao.
 
🇫🇷 Bonnes fêtes de fin d’année !

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!