Podsumowanie roku 2022
1 stycznia, 2023
Modowe szaleństwo z Sewing Together
17 stycznia, 2023
Wizyta Marzena Figiel-Strzała i reportaże z Madagaskaru!
 
Na przełomie listopada i grudnia gościliśmy w malgaskiej siedzibie Fundacji kolejnego wyjątkowego gościa. Marzena Figiel-Strzała – reporterka, autorka cyklu reportaży „Dzieci Świata” i kanału Telling Stories na YT. Podczas swojej wizyty na Czerwonej Wyspie postanowiła opowiedzieć historie m.in naszych Podopiecznych.
 
Kasia i Patrycja – założycielki Fundacji pokazały więc Marzenie kilka wybudowanych przez nas szkół i stołówek, w których dzieciaki dostają ciepłe posiłki, opowiedziały o realizowanych przez nas programach pomocowych w tym o Programie Adopcji na Odległość, a także wspólnie odwiedziły lokalny kamieniołom, w którym również niestety pracują dzieci.

Historia Maharego z kamieniołomów

Wszechobecna bieda na Madagaskarze sprawia, że choć proceder ten jest nielegalny – wciąż wielu rodziców wysyła swoje dzieci do pracy.
 
W okolicy działania naszej Fundacji – dzieci wysyłane są przede wszystkim do pracy przy łupaniu kamieni w pobliskich kamieniołomach. Fizyczna paca, którą wykonują już kilkulatki jest trudna i bardzo niebezpieczna. Dzieci narażone są na duże ryzyko urazów, a nawet śmierci, nie mówiąc już o zabranym im dzieciństwie i możliwości edukacji.
 
Dlatego nasza Fundacja odwiedzając tego typu miejsca – wyszukuje i wdraża do Programu Adopcji na Odległość kolejne maluchy, które dzięki wsparciu Darczyńców z całego świata – w końcu będą mogły być dziećmi, uczyć się i bawić, a nie pracować.
 
Podobna sytuacja miała miejsce przy okazji ostatniej wizyty na potrzeby realizacji reportażu z cyklu Dzieci Świata – z Marzeną Figiel-Strzała. W kamieniołomach poznaliśmy małego Maherego, który całe dnie spędza w tym miejscu z babcią i mamą. Chłopiec nie chodzi do szkoły, bo rodziny na nią nie stać, a sytuację pogarsza fakt, że Mahary nie jest do końca sprawny intelektualnie i fizycznie (przez komplikacje w trakcie porodu).
 
Decyzją Fundacji zarówno chłopiec jak i jego kuzyn zostali automatycznie włączeni do Programu Adopcyjnego. Zdarzył się też cud – i w tej samej chwili na adopcję zdecydował się znajomy Marzeny.
 
Od teraz koniec z pracą – Mahary rusza do szkoły! Świąteczna magia pomagania trwa! Dziękujemy.
 
Z wizyty Marzeny w naszej Fundacji powstanie reportaż, dostępny również w DDTVN. Szczegóły już niebawem! 🙂

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!