Madagaskar murem za Ukrainą
9 marca, 2022
Projekt śniadaniowy w Ambatomasinie
19 marca, 2022
Doceńmy wodę! Światowy Dzień Sanitarny
 
Dziś 11 marca obchodzimy Światowy Dzień Sanitarny. „Według ostatnich danych dostęp do telefonów komórkowych na świecie jest większy niż dostęp do czystej wody do picia. Światowy Dzień Sanitarny ma na celu podkreślenia jak dużą rolę odgrywa w dzisiejszym świecie zapewnienie poprawnych warunków sanitarnych”
Na Madagaskarze wciąż obecny jest problem ograniczonego dostępu do wody pitnej i urządzeń sanitarnych. Kraj ten zajmuje 3 miejsce w rankingu państw o najgorszym dostępie do podstawowych warunków sanitarnych. Tylko 10% społeczeństwa używa ich na co dzień. Zaledwie 36% populacji zamieszkującej obszary niezurbanizowane ma dostęp do źródeł wody zdatnej do picia.
Jak wygląda więc typowy dzień Malgaszki lub Malgasza, który nie ma w domu bieżącej wody? Chcąc się umyć, wyprać ubrania lub przygotować posiłek – musi najpierw po tę wodę pójść, korzystając z publicznej miejskiej studni, nalać i przynieść w charakterystycznych żółtych kanistrach. Często tym zajęciem zajmują się kobiety lub dzieci. Tak samo jak zresztą większością czynności domowych, jak chociażby pranie.

Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ

Jednym z profilów działań naszej Fundacji jest spełnienie 6 Celu Zrównoważonego Rozwoju ONZ.
To Czysta Woda i Warunki Sanitarne.
 
Według ONZ „Każdy człowiek na świecie powinien mieć dostęp do czystej wody. Każdego roku na choroby związane z nieodpowiednimi zasobami wody, słabymi warunkami sanitarnymi i złą higieną umierają miliony ludzi, przede wszystkim dzieci. Niedostatek wody, jej słaba jakość i niewłaściwe warunki sanitarne mają negatywny wpływ na bezpieczeństwo żywnościowe i stan zdrowia.”
 
Co robi nasza Fundacja, aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo sanitarne?

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!