Światowy Dzień Sanitarny
11 marca, 2022
Ankizy Gasy na Spotify
28 marca, 2022
Projekt śniadaniowy w Ambatomasinie
Z powodu licznych cyklonów i susz, które w tym roku nawiedziły Madagaskar- warunki życia wielu ludzi (szczególnie zamieszkujących wsie i zajmujących się uprawą roli) uległo znacznemu pogorszeniu … Rodziny rolnicze, które do tej pory utrzymywały się przede wszystkim z pracy na polach, straciły źródło zarobku i pożywienia.
Chcąc wesprzeć społeczność Ambatomasiny – wraz z zaprzyjaźnioną z nami organizacją FSM postanowiliśmy ruszyć z nowym projektem śniadaniowym!

Śniadania w stołówce szkolnej w Ambatomasinie

Od marca rozpoczęliśmy więc codzienne serwowanie śniadań w tamtejszej szkolnej stołówce. Od tej pory mali uczniowie otrzymują więc od nas 2 posiłki dziennie. Ciepły pożywny obiad, na który zazwyczaj serwujemy ryż z warzywami i kawałkiem mięsa oraz zupę mleczną na śniadanie. Jest to szczególnie istotne teraz w czasie klęski żywiołowej. Kiedy to w wielu domach rodzin nie stać na zakup jakiejkolwiek żywności. Dzieci często przychodzą do szkoły (wiele kilometrów w jedną stronę) z pustym brzuchem. Co przekłada się na trudności w nauce i skupieniu uwagi na lekcjach.
Projekt potrwa najprawdopodobniej do końca roku szkolnego.
 
W najbliższym czasie planujemy również przeprowadzić cykl szkoleń dla rodziców naszych Podopiecznych, podczas których nauczą się zrównoważonej uprawy roli, ekologicznej formy kompostowania oraz nasadzania drzewek owocowych. Mamy nadzieję, że działania te wesprą miejscowych rolników, których dotychczasowe plony w dużej mierze zostały zniszczone.A dodatkowo nasadzanie wpłynie również pozytywnie na środowisko, które cierpi m.in z powodu erozji gleby spowodowanej chociażby wycinką i wypalaniem. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.
FSM Thank you for your support again!

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!