Raport ogólny
13 kwietnia, 2021
Sadzenie drzew w ramach projektu Education for Life
Zmiany Klimatu i Światowy Dzień Ziemi na Madagaskarze
25 kwietnia, 2021

Niezwykle inspirująca historia sukcesu pewnej kobiety.

Pani Vololonirina Soahantaharimanga Elysee to matka i głowa wielodzietnej rodziny. Ma szóstkę dzieci, z czego dwójka nadal się uczy. Mieszka w typowej malgaskiej wsi o nazwie Angodonina. Aby zaspokoić potrzeby swoje i swoich najbliższych na co dzień zajmuje się uprawą roli.

Z racji swojego dużego doświadczenia oraz zainteresowania rolnictwem, we wrześniu 2020 roku postanowiła zgłosić się jako ochotnik do prowadzenia projektu poświęconego wermikompostowaniu. Jest to forma kompostowania, w której do przetwarzania odpadów organicznych wykorzystuje się dżdżownice. Przerabiają one odpady w bardzo odżywczy i wydajny nawóz.

Podczas szkolenia zorganizowanego przez program Education for Life nasza bohaterka mogła poznać kolejne techniki nawożenia i rozwinąć swoją wiedzę o kompostowaniu. Szybko uzyskała pierwsze 250 g biohumusu, co tylko zwiększyło Jej motywację do działania i  zaangażowanie w projekt.

W marcu 2021 roku Vololonirina miała już aż 3 kg wermikompostu rozłożonego na 6 kompostowników!

Dzięki wiedzy i doświadczeniu, które zdobyła oraz swojej ciężkiej pracy, mogła poprawić jakość i zwiększyć wydajność swoich upraw. A to przekłada się na większą ilość warzyw, które następnie można sprzedać na lokalnym rynku. Vololonirina tym samym ma realny wpływ na poprawę warunków  życia całej rodziny.

Motto naszej bohaterki?

Jeśli chcesz być kochanym to sam musisz kochać

Oto hasło przewodnie, które pomaga w codziennej ciężkiej pracy na roli i wychowywaniu dzieci. A miłość, którą wkłada we wszystko co robi – wraca z nawiązką!

Vololonirina to w końcu prawdziwa malgaska bizneswoman! A jej historia sukcesu inspiruje inne kobiety

Więcej projektów pomocy rozwojowej realizowanych w ramach E4L znajdziecie na naszym Fb.

 

 

 

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!