Nowe toalety w szkole protestanckiej ( FJKM )
9 lutego, 2021
Dzieci na Madagaskarze
Praca dzieci na Madagaskarze
8 marca, 2021
Edukacja dla Życia

W kraju, gdzie bieda i głód zmusza wiele osób do rezygnacji z kształcenia w szkole,  edukacja rodziców naszych podopiecznych oraz nauczycieli jest równie ważna, co dzieci! Nasza Fundacja od stycznia 2020 roku, przystąpiła do czteroletniego programu edukacyjnego “Edukacja dla życia” https://moneyformadagascar.org/our-partners/education-for-life/. Jest on  prowadzony i sponsorowany przez organizację “Money for Madagascar”. W projekcie biorą udział uczniowie, nauczyciele, personel szkolny i rodzice naszych podopiecznych. Program ma na celu dać dostęp do edukacji i obiadów w stołówkach szkolnych dzieciom w wieku szkolnym na malgaskich wsiach. W ramach programu organizujemy: 

  • szkolenia pedagogiczne dla nauczycieli i rodziców
  • edukację ekologiczną dla dzieci i ich rodziców oraz nauczycieli (sadzenie drzew owocowych, uprawa ryżu, hodowla dżdżownic na kompostownikach, wytwarzanie brykietów do palenia z recyklingu)
  • edukację z zakresu higieny i zdrowia oraz żywienia
  • popularyzację czytania (zakup książek i organizowanie bibliotek w szkołach)
  • program żywieniowy dla dzieci (bezpłatne obiady w stołówkach szkolnych dla wszystkich uczniów)

 Spotkania są  prowadzone przez wykwalifikowane osoby, specjalizujące się w danym temacie. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem! 

W projekcie biorą udział uczniowie, nauczyciele, personel szkolny i rodzice naszych podopiecznych.

W lutym rodzice i nauczyciele posadzili ponad trzydzieści drzew na terenie dwóch szkół FJKM i Angodonina. Były to palmy oraz drzewa owocowe, takie jak liczi, guawa czy kaki. Rodzice mogą wykorzystać nową wiedzę w pracy i życiu codziennym. Bardzo istotna jest dla naszej fundacji możliwość edukacji nie tylko dzieci, ale też  ich opiekunów i nauczycieli.

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!