Obchody w Szkole FJKM
27 lutego, 2022
Światowy Dzień Sanitarny
11 marca, 2022
Madagaskar murem za Ukrainą
 
Choć na głosowaniu ONZ nad rezolucją ws. bezwarunkowego zatrzymania agresji Rosji na Ukrainę – Madagaskar niestety oficjalnie nie zajął żadnego stanowiska. Nasz malgaski team całym sercem wspiera wolny świat i myślami jest ze wszystkimi Ukrainkami i Ukraińcami, którzy walczą za swój kraj!
 
Polski team natomiast rozpoczął już działania mające na celu wsparcie ukraińskich dzieci
 
Jako, że nasza Fundacja skupia się przede wszystkim na szerzeniu dostępu do edukacji– postanowiliśmy dołączyć do zbiórki organizowanej przez zaprzyjaźnione z nami przedszkole i skompletować wyprawkę szkolną dla maluchów z domu dziecka z Ukrainy, które zostały ewakuowane do jednego z polskich ośrodków. Przekazaliśmy na ten cel 5 kartonów kredek, farb, zeszytów, piórników i innych akcesoriów szkolnych oraz kilka plecaków. Podobnego rodzaju zbiórki organizowaliśmy już wielokrotnie. Wówczas wyprawki trafiały na Czerwoną Wyspę. Tym razem pomoc jest potrzebna bliżej.
W planach mamy również dalsze działania mające na celu m.in pomoc w odnalezieniu się w tej trudnej sytuacji dzieciom i ich mamom poprzez organizację różnego rodzaju zajęć integracyjnych. Mamy nadzieję, że jak tylko będzie taka potrzeba, dołączą do nas nasi niezastąpieni wolontariusze!
 
Niezmiennie – Szczęście dzieci, to dla nas najcenniejsze dobro!❤️Zarówno tych na Madagaskarze, jak i tych w kraju ogarniętym wojną. Slava Ukraini!🇺🇦

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!