Angielski z uśmiechem
23 listopada, 2023
Nowa stołówka w Szkole Lauriers
14 grudnia, 2023

Ścieżki kariery – program mentoringu

Wraz z pomysłem budowy Centrum Wspierania Edukacji dla dzieci i młodzieży, został stworzony program mentoringu, wsparcia i doradztwa zawodowego dla malgaskiej młodzieży i dzieci w wieku szkolnym. W ramach programu, już od dłuższego czasu prowadzone są zajęcia w różnych placówkach.

Jednym z takich miejsc jest szkoła Angodonina, w której mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć specjalistę w szkole . Szkoła tętniła energią, gdy uczniowie mieli okazję porozmawiać z ekspertem na temat przyszłych ścieżek zawodowych. Rozmowy dotyczyły kluczowych przedmiotów, niezbędnych do osiągnięcia celów edukacyjnych, a także istotnych umiejętności na drodze do wybranej ścieżki kariery. Były fascynujące historie, inspirujące rozmowy i cenne rady dotyczące przyszłego zawodu.

Dodatkowo, uczniowie mieli szansę przetestować swoje umiejętności w różnych dziedzinach, co pomogło im zidentyfikować obszary, w których są silni. Utwierdziliśmy się w przekonaniu, jak ważne jest wsparcie i doradztwo zawodowe na wczesnych etapach nauki dzieci.

Uczniowie z klas maturalnych wzięli także udział w szkolnych targach kariery zorganizowanych przez Akany Avoko Ambohidratrimo.  Profesjonaliści przedstawiali różne zawody, opowiadając o ścieżkach po szkole średniej prowadzących do danego zawodu. Było to niezwykle inspirujące wydarzenie, uczestnicy zadawali wiele pytań, a może nawet zaczną teraz zastanawiać się nad wyborem zawodu po zakończeniu egzaminu baccalaureate.

Targi były idealnym miejscem do nawiązywania kontaktów, poszerzania wiedzy o różnych branżach i szukania nowych możliwości zawodowych. Takie wydarzenia są niezwykle ważne, ponieważ pomagają w dokładnym zrozumieniu zainteresowań, umiejętności i celów zawodowych, ułatwiając wybór odpowiedniej ścieżki kariery i osiągnięcie sukcesu zawodowego.

Ula
Ula

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!