Zwyczaje pogrzebowe na Madagaskarze
10 listopada, 2023
Ścieżki kariery – program mentoringu
30 listopada, 2023

Z początkiem października odwiedziła nas nowa wolontariuszka-Marta Mazur. Nauczycielka z ogromnym doświadczeniem i pasją do nauczania, od razu zabrała się do pracy. Wielu licealistów i studentów potrzebuje praktycznych lekcji języka angielskiego, aby móc ćwiczyć zdobytą wiedzę podczas codziennych sytuacji. To było pierwsze wyzwanie dla pedagożki-zmotywować młodzież do rozmowy i przełamać ich lęk przed mówieniem. Marta od razu zdobyła zaufanie podopiecznych swoim pozytywnym nastawieniem oraz czułością. Największym zainteresowaniem cieszyły się quizy na telefonach, które dały starszym uczniom wiele radości i satysfakcji.

Do Marty dołączyła Alicja Kusza, która mimo młodego wieku, zaraziła najmłodszych swoim entuzjazmem i wyśmienicie poradziła sobie z prowadzeniem zajęć w dużych grupach. Wykorzystując swoje narzędzia, karty obrazkowe i zabawy ruchowe, zaktywizowała uczniów i wyciągnęła z ławek szkolnych. Dzieciaki nauczyły się wielu piosenek w języku angielskim. Malgasze uwielbiają śpiewać i tańczyć, więc ta forma nauki okazała się być strzałem w dziesiątkę. Alicja postawiła również na pracę w grupach, dzięki czemu dzieci, dzielą się swoimi pomysłami, pomagają sobie i uczą się nawzajem. Ta wspólna przygoda uczy nie tylko języka angielskiego, ale także buduje silne więzi społeczne, rozwijając umiejętność współpracy.

Dzięki połączeniu zaangażowania Alicji i Marty, nauka angielskiego w szkołach na Madagaskarze stała się nie tylko edukacją, ale także inspirującą przygodą. Nasza Fundacja jest dumna, że może wspierać takie  inicjatywy, które przynoszą radość dzieciaków i motywację do nauki  !

 

Ula
Ula

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!