Susza i widmo głodu na Madagaskarze
10 sierpnia, 2021
malgaskie kosze
Malgaskie rękodzieło w Polsce
23 sierpnia, 2021

Ruszyła internetowa zbiórka na zrzutka.pl mająca na celu uzbieranie kwoty potrzebnej na uruchomienie kolejnej już szkolnej stołówki!

Niedożywienie na Madagaskarze
Niedożywienie na Madagaskarze dotyka ponad 50% dzieci poniżej 5 roku życia – warunkuje to nieprawidłowy wzrost i rozwój zarówno fizyczny, jak i psychiczny w przyszłości. Niedożywione dzieci mają trudności w nauce, ciężko jest się im skupić na lekcjach. Często jedyne o czym myślą to jedzenie, trudno więc wymagać od nich zapamiętania trudnych regułek i dobrych wyników na sprawdzianach…
Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.
Brak bezpieczeństwa żywnościowego

Bezpieczeństwo żywnościowe (food security) to sytuacja, w której cała ludność na poziomie globalnym, krajowym, gospodarstwa domowego lub indywidualnym posiada nieustanny dostęp do pożywienia. Jest to dostęp zarówno ekonomiczny, fizyczny jak i społeczny do wystarczającej ilości, pełnowartościowej i bezpiecznej żywności. Ponadto żywność ta powinna spełniać ich preferencje i potrzeby żywieniowe i smakowe. A warunki te pozwalają na prowadzenie zdrowego i aktywnego trybu życia.

Przeciwieństwem bezpieczeństwa żywnościowego jest jego brak, który prowadzi do szeroko pojętego niedożywienia!
Dalej jest tylko głód
„Dalej jest tylko głód” oto cytat, na który natknęliśmy się na jednej ze stron internetowych opisujących suszę na Madagaskarze…Choć najgorzej sytuacja wygląda na południu – również i w rejonie stolicy znaczna liczba dzieci cierpi na niedożywienie, a posiłek jedzony w szkole jest często jedynym w ciągu dnia.
Budowa szkolnej stołówki
Dlatego budujemy następną już szkolną stołówkę chcąc zapewnić kolejnym 150 dzieciom ciepły posiłek. Projekt zakłada m.in budowę wiaty stołówkowej, zakup wyposażenia kuchni i stołówki, zaopatrzenie 150 uczniów w mundurek i wyprawkę szkolną, opłata zasobów kadrowych, programu dożywiania oraz kosztów operacyjnych przekracza 30 000 euro. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie poszukiwań potencjalnych partnerów biznesowych, którzy w ramach współpracy pomogliby nam w osiągnięciu założonych celów. Więcej na temat projektu znajdziecie tutaj.
Jeśli każdy z nas wpłaci chociażby kilka złotych – dzieci z wioski Ampananina już niebawem będą mogły zjeść ciepły posiłek. A dzięki temu z większym zapałem zdobywać wiedzę i mieć energię na zabawę! ➡️ https://zrzutka.pl/wg5sgt

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!