Życie po śmierci na Madagaskarze
2 listopada, 2021
Współpraca z firmą Vank
14 listopada, 2021
Budowy i remonty szkół i przedszkoli, projekty edukacyjne, adopcja na odległość, wolontariat, program dożywiania …. Jak sami wiecie – dzieje się u nas dużo! W Polsce zbieramy fundusze i rozpropagowujemy wizerunek Fundacji, po to by na Madagaskarze móc działać w terenie. I realizować wszystkie nasze pomysły i plany. Nasze działania na Madagaskarze nie byłyby jednak możliwe bez tych kilku pięknych uśmiechniętych twarzy – naszych pracowników i wolontariuszy! Poznajcie nasz malgaski zespół!
Jesteśmy im niesamowicie wdzięczni za to, że z wielkim zaangażowaniem koordynują i pomagają w realizacji wielu projektów mających na celu poprawę jakości życia lokalnej ludności!

Nasz malgaski zespół!

Mózgiem całej operacji jest Ony! Koordynatorka wszelkich działań na Czerwonej Wyspie. Prowadzi Program Adopcji na Odległość, odwiedza Podopiecznych i placówki objęte naszą opieką, raportuje nam wszystko i rozdysponywuje obowiązki wśród wolontariuszy. Kobieta wulkan i dobry duszek Fundacji! Dołączyła do nas w 2015 roku i od tego czasu idzie do przodu jak burza! Dla Niej nie ma rzeczy niemożliwych. Ci, którzy Ją znają doceniają Jej zaangażowanie w pracę z dziećmi. Doceniamy i my! Bez Niej wiele projektów nie miałoby racji bytu.

Manana – od 5 lat prowadzi projekt w szkole Ambatomasina realizowany przez holenderską organizację FSM. Odwiedza to miejsce regularnie, koordynuje prace tam trwające, kontaktuje się ze sponsorami, a nam przesyła zdjęcia uśmiechniętych uczniów. To przede wszystkim dzięki Niej możemy na bieżąco raportować Wam postępy w działaniu licznych projektów, które tam realizujemy. A jak wiecie jest ich całkiem sporo: kiosk solarny, garnek na baterię słoneczną, budowa studni – to miejsce kwitnie!
 
Tiana – pracowniczka socjalna, która pracuje z nami od niedawna. To właśnie Ona rozmawia z naszymi Podopiecznymi i ich rodzicami, wdraża do Programu adopcji nowe dzieci. Szuka rozwiązań na wiele problemów, z którymi stykamy się w naszej codziennej pracy. Zna lokalną ludność i wyzwania, z jakimi się mierzą. Potrafi realnie ocenić sytuacje i dobrać odpowiednie środki do walki z problemem.
Nicolas – jeden z niewielu mężczyzn w naszej Fundacyjnej rodzinie. Cichy bohater, który właściwie nigdy nie pojawia się na zdjęciach. To nasz księgowy – mistrz cyferek i trudnych rozliczeń pomiędzy dwoma tak różnymi od siebie światami! Kiedy wszyscy skupiają się na nowych pomysłach i pracy w terenie – to On czuwa nad tym, aby nasze działania były transparentne. I aby rozliczyć się z każdej złotówki, euro, czy dolara, które ofiarowują nam hojni Darczyńcy.

Wolontariusze

Studenci, nasi stypendyści, którzy są nieocenionym wsparciem dla całego zespołu szczególnie w czasach pandemii, kiedy to nie ma możliwości przyjazdu wolontariuszy z Europy. Olivier, Jonatie, Raharintsoa, Mbolatiana, Narindra, Eric, Frederic, Voahary i wielu innych! Bez nich nie bylibyśmy w stanie realizować tak wielu uroczystości, wspólnie świętować urodzin naszych i Waszych Podopiecznych. To właśnie ta wspaniała ekipa dzielnie pakuje i rozdaje przybory szkolne, spisuje szkolne protokoły i robi zdjęcia! To również Oni zajmują się prowadzeniem zajęć dla młodszych dzieci – organizując im lekcje języka angielskiego, czy warsztaty rysunku. Jesteśmy z Nich niesamowicie dumni! Cieszymy się, że doceniają szansę, którą otrzymali i chcą podzielić się nią z innymi!

Dziękujemy!

Wszystkim Wam – wielkie DZIĘKUJĘ! Misaotra! To dzięki Wam dzieje się dobro! Razem możemy więcej!

Ony z naszymi wolontariuszkami, Mananą i Tianą

Od lewej: Manana, Ony, Tiana

Nicolas – nasz księgowy

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!