Edukacja na Madagaskarze
Edukacja na Madagaskarze
14 maja, 2021
Sytuacja matek na Madagaskarze
25 maja, 2021

Garnek na energię słoneczną czyli nowe ekologiczne rozwiązania w szkole Ambatomasina

W szkole Ambatomasina kolejne nowości! Tym razem testujemy tam niezwykłe proekologiczne rozwiązanie zastosowania garnka, a dokładniej szybkowaru zasilanego energią słoneczną. Garnek ten zostanie użyty do przygotowywania posiłków w szkolnej stołówce. Mamy nadzieję, że nie tylko skróci czas przygotowywania potraw, ale również sprawi, że sam proces gotowania będzie zdrowszy i bardziej przyjazny dla środowiska.

Czas potrzebny do przygotowania tradycyjnej malgaskiej fasolki na palenisku to 1,5h, przy użyciu garnka skraca się on do uwaga… 8 minut! To spore ułatwienie dla rodziców, którzy codziennie przygotowują posiłki dla wszystkich uczniów.

Kasia, która na co dzień mieszka i pracuje na Madagaskarze postanowiła odwiedzić Ambatomasinę.  Przygotowała dla Was relację z pierwszej ręki! Jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda tradycyjna malgaska kuchnia w przyszkolnej stołówce, kiosk na lampy solarne i bohater odcinka – czyli zasilany energią słoneczną garnek…Zapraszamy do oglądania!

 

Projekt realizowany będzie przez organizację Money for Madagascar, z którą regularnie współpracujemy w tego typu działaniach.

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!