Rozpoczęcie nowego roku szkolnego
13 września, 2021
Inauguracja projektu rozbudowy szkoły Ambatomasina
Inauguracja rozbudowy szkoły Ambatomasina
26 września, 2021
Mamy to! Znamy wyniki matur – opublikowane zostały w gazecie w zeszłym tygodniu.
 
Matura na Madagaskarze to naprawdę wielka rzecz! Według statystyk tylko niecałe 40% nastolatków ma szansę ukończyć szkołę średnią. Zdać państwowy egzamin końcowy ma szansę jeszcze mniej z nich…
 
Kilka dni temu oficjalnie opublikowano wyniki matur. Spośród naszych i Waszych Podopiecznych zdawalność wyniosła dokładnie 50%.
Zdawalność matur
Może Wam się wydać, że to mało.. ale przypomnijmy – w Polsce w 2021 roku zdawalność wyniosła niecałe 75%. Warunki do nauki są jednak skrajnie inne. Brak prądu, dostępu do książek, internetu, konieczność pracy zarobkowej w młodym wieku, to tylko kilka z wielu powodów, dla których zdanie matury na Czerwonej Wyspie cieszy dwukrotnie! Więcej na temat edukacji na Madagaskarze i trudności z jakimi mierzą się młodzi uczniowie – pisaliśmy tutaj.
 
Dlatego gorąco gratulujemy uczniom, którzy zdali! I trzymamy kciuki za chęci i zapał do dalszej nauki tych, którym tym razem się nie udało ✊✊✊
 
A w Domu Wolontariusza – wielkie świętowanie! Pomieszczenie wspólne pięknie udekorowano, jak zawsze rozbrzmiała też muzyka, a świeżo upieczeni maturzyści dziękowali Fundacji i wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do ich sukcesu.
Co dalej?
Teraz kolejnym etapem, który ich czeka jest aplikacja na wymarzone studia i egzaminy wstępne, od których wyników zależeć będą dalsze losy maturzystów. Niestety na ten moment nadal nie wiadomo, kiedy uczelnie wyższe na Madagaskarze rozpoczną swoją działalność… Może być to w marcu 2022 roku, a może dopiero w kolejnym październiku. Wszystko zależy od sytuacji pandemicznej w kraju.  Trzymamy kciuki, aby każdy dostał się na swój wymarzony kierunek!

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!