malgaskie kosze
Malgaskie rękodzieło w Polsce
23 sierpnia, 2021
Znamy wyniki matur!
18 września, 2021

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i szkolna wyprawka!

Na Madagaskarze rozpoczął się kolejny rok szkolny. Choć zazwyczaj dzieci wracają do szkół dopiero w październiku – w tym roku z powodu zaległości spowodowanych lockdownem postanowiono o szybszym powrocie. Mali uczniowie z chęcią zasiedli w szkolnych ławkach jak zawsze uśmiechnięci i skorzy zarówno do nauki, jak i zabawy!
Początek września to dla naszego malgaskiego fundacyjnego teamu bardzo pracowity czas. Wszystkie dzieci otrzymują od nas bowiem szkolną wyprawkę. Którą należy jednak najpierw zakupić, skompletować, a następnie rozdać wszystkim małym uczniom. Na szczęście jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie wolontariuszy!
Co składa się na taki zestaw?
✏️Plecak,
✏️15 zeszytów i okładki do nich,
✏️ piórnik wraz z wyposażeniem: kredki, flamastry, 4 długopisy, ołówek, gumka, temperówka, zestaw linijka, ekierka, kątomierz, cyrkiel, nożyczki,
✏️ papier kolorowy, klej, arkusze a4,
✏️podręczna tabliczka do nauki, kreda i gąbka.
Jego koszt to 45 euro na dziecko. Szczęście na twarzach małych uczniów – bezcenne!
Dodatkowo dzieci otrzymują również mundurek.
Ruszają też szkolne stołówki
Z rozpoczęciem nowego roku szkolnego – otwierają się również szkolne stołówki, w których nasi i Wasi Podopieczni otrzymują ciepły posiłek, wspierający ich wzrost i rozwój! Na talerzach uczniów ląduje klasycznie ryż z dodatkiem warzyw i mięsa.
Stołówkowy posiłek to często jedyny, który dzieci mają szansę zjeść w ciągu dnia…
Wesprzyj z nami budowę kolejnego takiego miejsca! Dołącz się do zbiórki na rzecz powstania szkolnej stołówki w miejscowości Ampananina. Do końca pozostało nam już tak niewiele!

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!