Przegląd prac naukowych we współpracy z Fundacją
22 czerwca, 2021
Rozbudowa szkoły Ambatomasina
10 lipca, 2021

Święto Odzyskania Niepodległości Madagaskaru

26 czerwca Madagaskar celebrował  Święto Odzyskania Niepodległości- to już 61 rocznica po wielu latach kolonializmu francuskiego🇲🇬🇲🇬🇲🇬

Co roku Święto Odzyskania Niepodległości to obchodzi się w całym kraju bardzo hucznie! Na ulicach i w szkołach tańczono i grano, powiewały malgaskie flagi, jadło się tradycyjne malgaskie jedzenie! Jeszcze w 2020 r nawet w czasie pandemii udało się zorganizować piękne obchody okrągłej 60 rocznicy. W tym roku jednak z powodu trzeciej fali COVID-19 niestety było to możliwe tylko w ograniczonej formie.
Malagaski team fundacyjny świętował więc w kameralnym gronie w domu wolontariusza (o czym pisaliśmy na naszym facebooku) przy tradycyjnym jedzeniu i muzyce, a dzieci w szkołach z tej okazji zyskały trzy dni wolnego od nauki.

Świętowanie w Ambatomasina

W szkole Ambatomasina w ubiegły piątek również celebrowano Święto Odzyskania Niepodległości Madagaskaru. Dzieci, rodzice i nauczyciele ubrali się odświętnie, a szkoła została uroczyście przystrojona! Odśpiewano hymn narodowy, a uczniom rozdano tradycyjne lampiony w malgaskich barwach i drobne upominki. To był piękny dzień pełen radości!
Bonne fety tsika rehetra !!!! Bonne fete! Happy independence day Madagasicara !!!
Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku świat wróci do „normalności” i znów będzie można celebrować takie dni w większym gronie!
Święto Odzyskania Niepodległości
Uroczyście ubrana kadra nauczycielska
Święto Odzyskania Niepodległości

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!