Święto Odzyskania Niepodległości Madagaskaru
29 czerwca, 2021
Zakończenie roku szkolnego
Zakończenie roku szkolnego
26 lipca, 2021

Rozbudowa szkoły Ambatomasina!

W szkole Ambatomasina, którą na pewno kojarzycie z filmiku o lampach i garnkach zasilanych energią słoneczną cały czas coś się dzieje! Szkoła prężnie się rozwija, a my wciąż staramy się poprawić warunki do nauki dla dzieci, które na co dzień do niej uczęszczają.

Prace budowlane idą pełną parą! Aktualnie w trakcie budowy jest nowa klasa. Jej ściany i podłoga są już gotowe, powoli zaczyna być kładziony również dach. Póki co jest on jednak w trakcie malowania, co nie jest prostą sprawą, bowiem wioska leży wśród pól ryżowych. Wszelkie niezbędne materiały budowlane, jak farby, cegły czy rusztowania są transportowane samochodem terenowym. Ewentualnie wozem zaprzęgniętym w garbate krowy zebu, które widzicie na zdjęciu.
Poza nową klasą, budujemy również stołówkowa wiata, toaleta i co najważniejsze studnia!
 
Jest to niezmiernie istotne ponieważ na Madagaskarze wciąż obecny jest problem ograniczonego dostępu do wody pitnej i urządzeń sanitarnych. Kraj ten zajmuje trzecie miejsce w rankingu państw o najgorszym dostępie do podstawowych warunków sanitarnych. Tylko 10% społeczeństwa używa ich na co dzień! Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.
Wszystkie te inwestycje realizowane są w ramach współpracy z holenderską organizacją pomocową FSM, której serdecznie dziękujemy!

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!