Ankizy Gasy na AfryKamerze w Warszawie
20 grudnia, 2021
Sukcesy naukowe Misji Madagaskar
10 stycznia, 2022

Boże Narodzenie na Madagaskarze

Na Czerwonej Wyspie współegzystuje ze sobą wiele wyznać i religii. Znaczna część społeczeństwa do protestanci lub katolicy, ale spotkać można również muzułmanów i wyznawców wielu różnych religii afrykańskich. Są to przede wszystkim animiści. Często w jednej rodzinie wyznaje się zarówno chrześcijaństwo, jak i animizm i nikt nie ma z tym problemu. Wśród Malgaszy zauważyć można bardzo dużą tolerancję w tym zakresie. Święta Bożego Narodzenia natomiast obchodzi się niemal wszędzie niezależnie od wyznania.

Obchody świąt w szkołach objętych opieką Fundacji

Boże Narodzenie na Madagaskarze. Obchody świąt w każdej ze wspieranych przez nas szkół przebiegły nieco inaczej! W każdej natomiast nie zabrakło naszego fundacyjnego teamu ze Świętym Mikołajem na czele! Poszczególne placówki: Ambatomasina, Tsiinjohasina, FJKM, Szkoła Saint Joseph, Manjaka itd. zorganizowały razem z nami odświętny posiłek, była muzyka i drobne upominki.
W szkole Angodonina na przykład mali uczniowie i uczennice postanowili wystawić jasełka! Dzieci wzięły się do zadania na porządnie! Wraz z rodzicami i nauczycielami przygotowały przepiękne odświętne stroje i dekoracje. Po stronie Fundacji pozostało więc tylko zaproszenie Świętego Mikołaja z prezentami. Jak zawsze wszyscy bawili się bardzo dobrze!

Życzenia świąteczne i noworoczne

Nasz fundacyjny Team korzystając z okazji składa Wam najserdeczniejsze życzenia! Dobrych, spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych oraz jeszcze lepszego Nowego Roku- życzymy Wam, sobie i wszystkim naszym Dzieciom na Madagaskarze!

🇬🇧 Merry Christmas! A lot of love and Happy Holidays! We would like to thank you for the good collaboration and wish you and your family a Merry Christmas and a peaceful, successful New Year!
 
🇲🇬 Mirary Krismasy sambatra sy Taona vaovao tonga lafatra ho anao!
 
🇫🇷 Bonnes fêtes de fin d’année !

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!