Ostatnie dni wakacji
3 września, 2022
Ankizy Gasy w Grupie Zagranica
23 września, 2022
Nowy rok szkolny na Madagaskarze! Powrót do szkół.
W ubiegły poniedziałek 4 września – na Madagaskarze oficjalnie rozpoczął się rok szkolny 2022/2023. Setki wspieranych przez nas dzieci w wieku szkolnym wróciło do klas. Wszyscy zwarci i gotowi na nowe wyzwania, chętni do poszerzania wiedzy, zdobywania nowych umiejętności i nawiązania nowych przyjaźni.
Dla naszego teamu na Czerwonej Wyspie ostatnie dni wakacji to czas bardzo intensywny. Przez siedzibę Fundacji przewinęły się tysiące zeszytów, piórników i przyborów szkolnych – z których skompletowaliśmy setki szkolnych wyprawek. Pierwsze dni września to czas wizyt we wspieranych przez nas placówkach edukacyjnych, udział w uroczystościach oraz dystrybucja materiałów szkolnych dla wszystkich naszych Podopiecznych.
Edukacja na Madagaskarze wciąż dla wielu jest przywilejem. Znacznej części społeczeństwa na nią nie stać (szkoły choć obowiązkowe są zarazem płatne). Zaledwie jedno na troje dzieci kończy szkołę podstawową, a 18% dzieci w wieku 6-14 lat nigdy do nie uczęszczało.
Dlatego tym bardziej cieszymy się, że nowy rok szkolny to kolejne setki wspieranych przez nas dzieci z szansą na lepszą przyszłość. Również dzięki Waszej pomocy!

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!