Ankizy Gasy na Poznańskim Targu Dobra 2022
31 sierpnia, 2022
Powrót do szkół
12 września, 2022

Na Madagaskarze ostatnie dni wakacji. Już od poniedziałku 4 września nasi Podopieczni rozpoczną kolejny rok szkolny. Ponownie zasiądą w szkolnym ławkach, by zdobywać wiedzę i stawić czoła nowym wyzwaniom!

Czas więc na podsumowanie ostatnich dni i kreatywnych zajęć prowadzonych przez naszych wolontariuszy!

Zajęcia taneczno-ruchowe

Nasza wolontariuszka Paulina regularnie organizuje dla dzieci zajęcia taneczno- ruchowe. Spotyka się z Podopiecznymi wspieranych przez nas ośrodków żeby rozwijać ich sprawność ruchową i kreatywność – pokazując różne style tańca i techniki pracy z ciałem. Dzieciaki miały już okazję poznać podstawowe kroki chachy, jazzu i disco dance, a nawet wspólnie poćwiczyć jogę. Z zajęć na zajęcia – otwierają się i stają się bardziej pewne siebie. Ruch dostarcza im dużo pozytywnej energii wyzwalając dobre emocje oraz korzystnie wpływając na ich zdrowie!
 
Nasi wolontariusze zorganizowali też dzieciakom wyjątkowy tor przeszkód! W ramach tej aktywności sportowej – dzieci uczyły się zdrowej rywalizacji, nowych sposobów spędzania wolnego czasu oraz przede wszystkim akceptacji przegranej i radości z wygranej kogoś innego.

Zajęcia plastyczne – przygotowywanie masek

Maciek i Martyna przeprowadzili kreatywne zajęcia plastyczne z przygotowywania masek! Dzieci otrzymały do swojej dyspozycji kolorowe papiery, klej i nożyczki i przygotowały z tego cuda.
Było kolorowo, kreatywnie i radośnie!

Szycie misiów przez dzieci dla dzieci

Kolejnym z mini projektów zrealizowanych na Madagaskarze przez Paulę – naszą wolontariuszkę – było szycie pluszowych misiów dla najmłodszych Podopiecznych sierocińca. Idea jak najbardziej szczytna (w domach dziecka na Madagaskarze często brakuje podstawowego wyposażenia w tym zabawek). Ale wyjątkowa z jeszcze jednego powodu! Misie te były szyte przez … inne dzieci!
 
Paulina razem z dzieciakami ze szkoły Saint Joseph przeprowadziła kreatywne zajęcia z przygotowywania przytulanek. Dzieci zostały podzielone na cztery grupy. Każda z nich miała za zadanie stworzyć jedną z części misia: głowę, ciało, ręce lub nogi. Po zajęciach wolontariuszki zszyły wszystkie części i ozdobiły je dodatkowo guzikami i materiałami z których powstały oczy, uszy i duże uśmiechy! 🙂
W sumie powstały w ten sposób 4 miśki, które zostały następnie wręczone dzieciom z Domu Dziecka.
Maluszki były przeszczęśliwe! W końcu każdy z nas w dzieciństwie marzył o takim przyjacielu!

Nauka zmysłów

W ramach zajęć przeprowadzonych przez Paulinę dzieci miały możliwość poznać wszystkie swoje 5 zmysłów. Zmysł słuchu: usłyszały 5 różnych gatunków muzyki. Wzroku: obejrzały 5 różnych kolorów Zmysł dotyku: dotknęły 5 różnych faktur materiału. Węchu: powąchały 5 różnych zapachów. I smaku: spróbowały 5 różnych produktów. Za każdym razem miały wybierać najprzyjemniejsze i najgorsze dla nich doznanie podczas używania każdego ze zmysłów. Wyszły z sali w rytmie rocka, umorusane cynamonem, z czekoladą na ustach i świadomością – jaki jest ich ulubiony kolor.
 
I najważniejsze! Od teraz wiedzą, że każde z nich ma inny zestaw ulubionych wrażeń i te różnice trzeba zawsze szanować i doceniać! Bo świat byłby nudny – gdybyśmy wszyscy byli tacy sami 🙂

Lekcje języka angielskiego dla maturzystów

Wdrożony przez nas niedawno Program Mentoringu zakłada m.in naukę języka angielskiego. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich realizują je 2 razy w tygodniu w dwóch grupach, a zajęcia są aktualnie również prowadzone przez wolontariuszy z Polski. Co istotne – zajęcia nie polegają tylko na wkuwaniu słówek na sucho – a oparte są o zasady kreatywnej nauki bazującej przede wszystkim na praktyce i osłuchaniu się z językiem.
Jak widzicie – ostatnie dni wakacji upłynęły zarówno nam, wolontariuszom, jak i naszym Podopiecznym zdecydowanie na samych kreatywnych zajęciach. Nikt się zdążył się nudzić. Mamy nadzieję, że dzieciaki z zaczną ten rok szkolny z nową energią do działania i z rozbudzoną wyobraźnią!
Relacje z zajęć możecie obejrzeć na naszym profilu na TikToku – tutaj.

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!