Cyklon na Madagaskarze
6 lutego, 2022
Obchody w Szkole FJKM
27 lutego, 2022

Pomoc ofiarom cyklonów

Kochani! dziękujemy za Wasze wielkie serca i wsparcie finansowe w walce z cyklonami Ana i Batsirai!
Niestety światowe media informują już o ponad 120 ofiarach śmiertelnych burzy tropikalnej i dziesiątkach tysięcy (ponad 100 tys.) poszkodowanych….Wśród nich są m.in rodziny naszych i Waszych Podopiecznych. Potrzeby są ogromne… Pierwotnie zakładaliśmy wsparcie tylko jednego sierocińca CATJA, ale w międzyczasie zgłosiły się do nas 4 kolejne ośrodki w potrzebie. Każdy z nich ucierpiał w skutek silnego wiatru i powodzi. Zerwane dachy, przewrócone drzewa, zalane pomieszczenia, a do tego ceny żywności, które wzrosły nawet o 80% wymagały wielokierunkowego wsparcia. Niestety to jeszcze nie koniec sezonu burzowego. Nad Madagaskar wciąż nadciągają kolejne, choć na szczęście już znacznie słabsze cyklony.

Pomoc finansowa

Choć potrzeby były i nadal są ogromne, jesteśmy w stanie na nie odpowiedzieć. Na facebookowej zbiórce udało nam się już dobić do niemal 6 tys złotych. Na konto wpłynęło kolejne kilka tysięcy. Łącznie wspólnymi siłami zebraliśmy ponad 19 tys. złotych! Za co z całego serca dziękujemy!

Pomoc ofiarom cyklonów

W zeszłym tygodniu nasz malgaski zespół miał pełne ręce roboty. Za przekazane pieniądze- zakupiliśmy kilkaset kilogramów ryżu. Każda z rodzin naszych Podopiecznych otrzymała worki 10 kg. W czasie kiedy ceny żywności wzrosły o nawet 80% to nieoceniona pomoc, która pozwoli na przetrwanie tego trudnego czasu.

Do Mananjary pomoc pojechała natomiast pomoc ciężarówką. Z funduszy tych zakupiliśmy zestaw niezbędnych rzeczy dla każdego z 5 potrzebujących ośrodków. Każdy z nich otrzymał:

📍 150 kg ryżu
📍 50 kg fasoli
📍 12 kg mleka w proszku
📍 40l oleju
📍 mleko modyfikowane dla niemowląt
📍 mydło i inne środki higieny
📍 zestaw kilku lampek solarnych
📍 50 kg odzieży
Dodatkowy miejscowy przedsiębiorca, który sfinansował transport, zakupił 1 tonę (!) koba fenosoa (to lokalny produkt -rodzaj kaszki zbożowej dla dzieci wzbogaconej w witaminy i składniki mineralne).
Ciężarówka wypakowana towarem wyjechała 14 lutego, aby po kilku dniach spędzonych w trudnych warunkach drogowych, w końcu 16 lutego dotarła!
Dziękujemy za olbrzymie wsparcie oraz chęć niesienia pomocy w tym trudnym dla Madagaskar u czasie.

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!