Obrona kolejnych naszych studentek
19 stycznia, 2022
Wywiad z Kasią Białous na kanale PrzeboyovaPolka
25 stycznia, 2022

Festiwal Kina Afrykańskiego AfryKamera i Dni Kultury Malgaskiej w Poznaniu!

Już za nieco ponad tydzień startuje Festiwal Kina Afrykańskiego AfryKamera w poznańskim Kinie Pałacowym (CK Zamek). Od 1 lutego będziecie mieć możliwość zobaczenia filmów m.in z RPA, Republiki Środkowoafrykańskiej, czy też Madagaskaru właśnie!
Szczególnie gorąco zachęcamy Was do wzięcia udziału w Dniach Kultury Malgaskiej, które odbędą się 5 i 6 lutego (sb-ndz) i które mamy zaszczyt współtworzyć! W ramach wydarzenia będzie okazja do:
  • Zakupienia malgaskiego rękodzieła prosto z Czerwonej Wyspy, z którego zysk zostanie przeznaczony na wsparcie naszego programu dożywiania.
  •  Wysłuchania 3 krótkich prelekcji o tematyce aktualnej sytuacji i problemów m.in środowiskowych czy gospodarczych dotykających Madagaskar.
  •  Dołączenia do zajęć z edukacji globalnej dedykowanych dzieciom, w ramach których najmłodsi widzowie nie tylko posłuchają o życiu ich rówieśników na dalekim Madagaskarze, ale również przebiorą się w tradycyjne stroje, pograją na malgaskich instrumentach, wysłuchają też malgaskich bajek.

Szczegółowy plan Dni Kultury Malgaskiej:

5 luty (SOBOTA)
g. 14 Spotkanie dla dzieciEdukacja globalna – Madagaskar wyspa lemurów
Podczas zajęć – dzieci będą miały okazję obejrzeć zdjęcia i filmy z Madagaskaru, przebrać się w tradycyjne stroje i pograć na malgaskich instrumentach muzycznych. Na spotkanie przywieziemy ze sobą również rękodzieło i malgaskie zabawki. Wspólnie z dziećmi przeczytamy też bajki i legendy z Czerwonej Wyspy oraz porozmawiamy sobie o tym jak wygląda codzienność małych Malgaszy.
Obowiązują zapisy: tel. 570 963 269 lub Juliaankizygasy@gmail.com
g. 16:10 Prelekcja na temat aktualnych problemów środowiskowych dotykających Madagaskar oraz związanych z rabunkową gospodarką zagranicznych koncernów
g. 16:30 Film „Gwiazda Poranna”
g. 17:50 Prelekcja na temat sytuacji kobiet na Madagaskarze
g. 18:15 Film „Haingosoa”
6 luty (NIEDZIELA)
g.16:15 Prelekcja na temat codzienności Malgaszy, sytuacji na rynku pracy oraz problematyki pracy zarobkowej dzieci
g. 16:45 Film „Nofinofi”

Wszystkie informacje na temat poszczególnych filmów oraz znajdziecie na stronie Kina oraz  na wydarzeniu na fb. 

Relację z naszej obecności na warszawskiej AfryKamerze znajdziecie tutaj.

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!