Warto poczytać i posłuchać!
30 września, 2021
Współpraca z firmą GreenWays Logistyka
9 października, 2021

Edukacja globalna

Poza projektami realizowanymi na Madagaskarze – jedną z gałęzi działalności Ankizy Gasy jest edukacja globalna dzieci i młodzieży w Polsce.

Organizujemy różnego rodzaju warsztaty, prelekcje i wykłady. Zarówno w szkołach, jak i w przedszkolach podczas, których przekazujemy dzieciom wiedzę na temat kultury, sztuki i przyrody Madagaskaru. Zwracamy także uwagę na problemy dotykające na co dzień małych Malgaszy i inne dzieci zamieszkujące kraje tzw. Globalnego Południa.

Edukujemy poprzez zabawę!

Podczas zajęć – dzieci mają okazję obejrzeć zdjęcia i filmy z Czerwonej Wyspy. Mogą przebrać się w tradycyjne stroje i pograć na malgaskich instrumentach muzycznych. Na spotkania przywozimy ze sobą rękodzieło i malgaskie zabawki, czytamy tamtejsze bajki i dużo rozmawiamy.

Edukacja globalna ma na celu uświadomienie dzieci i młodzieży na temat wzajemnych powiązań i przenikania się systemów kulturowych, społecznych i środowiskowych. Wskazujemy różnice, równocześnie skupiając się na podobieństwach, które łączą dzieci z całego świata!

Spotkania w przedszkolach

Mali Odkrywcy z zaprzyjaźnionego z nami przedszkola w Bninie Kolumb – Kraina Małego Odkrywcy znów wybrali się na Madagaskar!
 
Kolejna już grupa przedszkolaków w ramach zajęć z edukacji globalnej miała okazję poznać kulturę, sztukę i przyrodę Madagaskaru. Dzieci wysłuchały malgaskiej bajki o królewnie o olbrzymich oczach, obejrzały zdjęcia i filmy przedstawiające zwierzęta żyjące na Czewonej Wyspie. Miały również okazję pograć na tamtejszych instrumentach i spróbować owocu baobabu!
 
Ale co najistotniejsze- wspólnie doszliśmy do ważnego wniosku – że dzieci z Polski i Madagaskaru mimo innego koloru skóry i warunków życia – ostatecznie niczym nie różnią się od siebie! Mają podobne marzenia i plany, lubią grać w piłkę nożną i skakać na skakance, a kiedy jest ciepło jeść lody!
Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i nagraliśmy filmik, który wyślemy małemu Jean Rino – chłopcu z Madagaskaru, którego edukację w ramach Programu Adopcji na Odległość wspiera Przedszkole.
 
W ramach spotkania – zorganizowaliśmy także kiermasz malgaskiego rękodzieła, z którego sprzedaży udało się zebrać niemal 1000 zł! Pieniądze te zostaną przeznaczone na budowę stołówki w szkole St Michel w miejscowości Ampananina. Dziękujemy za hojne serca!

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!