Relacja z pobytu wolontariuszy na Madagaskarze
8 sierpnia, 2022
Ankizy Gasy na Poznańskim Targu Dobra 2022
31 sierpnia, 2022
Rusza zbiórka na wyprawki szkolne! Zbiórka ma na celu zebranie funduszy na zakup materiałów szkolnych dla 54 dzieci w wieku szkolnym zamieszkującym zaprzyjaźniony z naszą Fundacją Ośrodek Akany Avoko Ambohidratrimo.

Trudne początki

Niestety w ostatnim czasie sytuacja finansowa ośrodka uległa dramatycznemu pogorszeniu. W wyniku zmiany kierownictwa- znaczna część z funduszy, z których do tej pory utrzymywał się ośrodek- została przeniesiona. Od lipca 2022 roku opiekę nad ośrodkiem przejęła Hanta Randrianarimalala – wieloletnia Dyrektor ośrodka dla dziewcząt z trudną przeszłością w Antananarywie Akany Avoko Faravohitra (AAF). Swoją pracę rozpoczęła mając pod opieką 154 dzieci i na koncie ośrodka niespełna 150 euro…
Zdajemy sobie sprawę w jak trudnej sytuacji się znalazła zarówno Pani Dyrektor, ośrodek, jak i 154 dzieci go zamieszkujących. Chcąc wesprzeć to miejsce postanowiliśmy zaangażować się w finansowanie edukacji dla 54 dzieci w wieku szkolnym. Opłacenie im opłaty rejestracyjnej, czesnego za najbliższy rok szkolny, zakup niezbędnych przyborów szkolnych, plecaków i mundurków.

Kwota 7550 zł, którą obraliśmy za cel tej zbiórki to koszt zakupu samych materiałów szkolnych (plecaka, zeszytów, wyposażenia piórnika, przyborów plastycznych, podręcznej tabliczki do nauki pisania, kredy itd.) to około 140 PLN lub 30 EUR na jedno dziecko.

Rok szkolny na Madagaskarze

Całkowity koszt nie jest mały, ale czasu zostało już mało. Nowy rok szkolny na Madagaskarze rozpoczyna się bowiem już 5 września. Liczymy więc na Waszą pomoc! Wierzymy, ze wspólnie uda nam się zmienić przyszłość tych dzieci na lepsze – poprzez zapewnienie im dostępu edukacji i dobrego dzieciństwa
Link do zbiórki znajdziecie tutaj.

Ośrodek AAA

Dyrektor AAA – Hanta wraz z Podopiecznymi

Budynek AAA

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!