Sklep internetowy Ankizy Gasy!
30 lipca, 2022
Zbiórka na wyprawki szkolne
23 sierpnia, 2022

Relacja z pobytu wolontariuszy na Madagaskarze

Aktualnie swój wolontariat na Madagaskarze w ramach naszej Fundacji realizuje trzech wolontariuszy.

Martyna, Maciej i Paulina – codziennie przeprowadzają kolejne kreatywne zajęcia dla naszych Podopiecznych. Spędzają czas w okolicznych wspieranych przez nas szkołach, domach dziecka i świetlicach. Uczą poprzez zabawę. I sprawiają,  że dzieciństwo i edukacja małych Malgaszy jest choć trochę bardziej zbliżone do tego, jakie mają dzieci w Polsce czy w Europie.

Zachęcamy do zapoznania się z relację z pobytu naszych wolontariuszy na Madagaskarze.

Wolontariat kreatywny

Wspomnienia Martyny i Maćka:

„Głównym celem naszego wolontariatu jest nauka dzieci języka angielskiego, którą realizujemy poprzez kreatywne zajęcia. Skupiamy się również na pokazaniu dzieciom, jak i nauczycielom, że nauka to nie tylko schematyczne zapamiętywanie treści a również świetna zabawa.
Na jednych z pierwszych zajęć pokazaliśmy dzieciom w jaki sposób łączyć podstawowe kolory, aby uzyskać szerszą paletę barw oraz nauczyliśmy je nazewnictwa kolorów w języku angielskim. W ramach wspólnej pracy stworzyliśmy kolorowe drzewo szczęścia, co przyniosło maluchom wiele radości.
Podczas takich zajęć bariera językowa nie stanowi problemu ! Potrzeba trochę kreatywności i zaangażowania, które po stokroć odpłaci się uśmiechem wymalowanym na twarzy dzieciaków.
Organizując zajęcia Podopiecznym sióstr zakonnych, które zapewniają obiad kilkudziesięciu maluchom z najuboższych rodzin z okolicy, skupiamy się na tym, aby dzieci, mogły poczuć się dziećmi!
 
Malgaskie dzieci często nie mają nawet jednej zabawki w domu. Nie mają piłki, klocków czy lalki którą mogłyby się pobawić. Dlatego chcemy, aby czas spędzony z nami przyniósł im jak najwięcej radości.
 
Zabawa to również rozwój wyobraźni i kreatywności dzieci.”

Marzenia się spełniają

Wspomnienia Pauliny:

„Odkąd pamiętam moim marzeniem był wyjazd na wolontariat do Afryki. Właśnie realizuję je z fundacją Ankizy-Gasy. Najbardziej chciałabym pozostawić tutaj po sobie inspirację dla dzieci, które nie mają możliwości rozwijać się na co dzień. Oraz przybliżyć im jak wygląda świat poza granicami Madagaskaru.
Mój wolontariat polega na organizacji aktywności dla dzieci z domów dziecka, szkół oraz tych najbiedniejszych w wiosce. Razem z pozostałymi wolontariuszami pragnę rozwinąć w dzieciach kreatywność, wyobraźnię oraz koordynację ruchową. Na co dzień uczę je tańca, zapoznaję z podstawami yogi i pracy z ciałem oraz pomagam zdobyć zdolności manualno-plastyczne. Mam jeszcze w planach zapoznać je z zasadami savoir-vivre, anatomią naszego ciała oraz zmysłami i emocjami.
W tym tygodniu zaczynam też zajęcia ze studentami. Poprowadzę dla nich konwersatoria z języka angielskiego oraz rozszerzę zasób słownictwa. Szykuje się dużo zabawy i nauki.
Nie mogę się doczekać, czym jeszcze zaskoczy mnie Madagaskar i czekam na to zaskoczenie z otwartymi ramionami i sercem!”

I Ty możesz wyjechać na wolontariat

Mądry i etyczny wolontariat to piękna przygoda i niezwykłe doświadczenie. Które pozwala nam nie tylko pomagać innym, ale również czerpać z tego mnóstwo korzyści. Uczymy się empatii, otwieramy na inną kulturę i ludzi, często doświadczamy emocji i wyzwań, do których daleko nam na co dzień.
Zachęcamy do tego żeby spróbować. Jeśli jesteście zainteresowani – formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj.

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!