Inauguracja nowej stołówki w szkole w Ampananina
28 kwietnia, 2022
Zbiórka na budowę szpitala w Berevo
16 maja, 2022
Rodzice naszych Podopiecznych.
 
Czy wiecie, że w codzienne życie Fundacji zaangażowani są również rodzice naszych Podopiecznych?
Biorą oni udział m.in w programie „Education for Life” podczas którego organizowane są m.in: różnego rodzaju szkolenia z zakresu podstawowej higieny i zdrowego żywienia, przedsiębiorczości, zrównoważonego rolnictwa, wychowania w rodzinie oraz nauki czytania i pisania.
 
Pomagamy im również w podjęciu pracy zawodowej lub prowadzeniu własnego biznesu. W ten sposób powstały np. kurniki, drobne sklepiki z przekąskami czy punkty sprzedaży węgla. Z tych osób jesteśmy szczególnie dumni. Czasem wystarczy, że otrzymają od nas pożyczkę na start. Dalej sami pięknie rozwijają swój mały biznes.
 
Na co dzień rodzice mają także wyznaczone dyżury, podczas których pomagają przygotowywać i rozdawać posiłki w stołówkach, do których uczęszczają ich dzieci. Codziennie przychodzi inna grupa rodziców, która dzieli się obowiązkami. Część z osób obiera warzywa, ktoś inny rozpala ogień, a jeszcze inna osoba pilnuje ryżu. To również piękny przykład zaangażowania z ich strony w codzienne życie Fundacji.
 
Dzięki takim działaniom – całe rodziny mają poczucie realnego uczestniczenia w realizowanych przez nas projektach. A także zapracowania sobie na ofiarowaną im pomoc!

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!