Życzenia wielkanocne
14 kwietnia, 2022
Inauguracja nowej stołówki w szkole w Ampananina
28 kwietnia, 2022
Projekt ekologiczny w Ambatomasinie. W kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto wspomnieć o wspaniałym projekcie realizowanym przez nas w szkole Ambatomasina. Wraz z organizacją FSM przeprowadziliśmy całodniowe szkolenie ze zrównoważonego rolnictwa dedykowane rodzicom naszych Podopiecznych ze szkoły Ambatomasina.

Zrównoważone rolnictwo

Kilkadziesiąt osób zdobyło praktyczną wiedzę na temat ekologicznych form kompostowania przy wykorzystaniu dżdżownic, permakultury, wytwarzania węgla drzewnego oraz uprawy ogródka warzywnego i drzewek owocowych. Zainteresowane osoby nauczyły się jak uprawiać rolę przy użyciu naturalnych nawozów bez sięgania po substancje szkodliwe.
Byli to przede wszystkim lokalni rolnicy, których pola w dużej mierze zostały zniszczone przez naprzemienne cyklony, powodzie i susze. Sytuacja jest o tyle trudna, że również wojna trwająca w Ukrainie ma swoje przełożenie na rynek żywności w krajach afrykańskich. Wysokie już dotąd ceny uległy kolejnym podwyżkom. Co według niektórych organizacji pomocowych może przyczynić się do głodu nawet 13 mln ludzi…
Dlatego tym bardziej wierzymy, że umiejętności, które zdobyli podczas szkolenia- pozwolą im choć w jakimś stopniu zwiększyć wydajność upraw!

Zaangażowanie lokalnej społeczności

Jak zawsze nasza Fundacja wyszła na przeciw całej lokalnej społeczności. Projekt ekologiczny w Ambatomasinie to nie tylko czas dla dorosłych. W czasie kiedy trwało szkolenie rodziców i nauczycieli, mali uczniowie wzięli udział w lekcjach języka angielskiego, które poprowadziły dla nich nasze studentki i wolontariuszki Voahary i Jonatie. A w ogródku wokół szkoły posadzili swoje owoce i warzywa.
To był bardzo intensywny dzień i kolejny krok do poprawy warunków życia wspieranych przez nas rodzin.

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!