Ambatomasina
Elektryczność w Ambotomasina
6 grudnia, 2020
Ambatomasina
Początek projektu
25 stycznia, 2021

Pracownik do spraw socjalnych

dzieci madagaskaru

Nowa osoba w naszym zespole

Z początkiem 2021 roku nasz zespół powiększył się o pracownika socjalnego Tianę. Taka osoba od dawna była nam bardzo potrzebna na Madagaskarze, gdzie skupiamy nasze działania. Rodziny naszych podopiecznych mają dużo problemów, a nie mogą one liczyć na wsparcie państwa czy szkoły. Dlatego często zwracają się o pomoc do nas. Jako Fundacja umożliwiająca edukację oraz rozwój dzieciom i młodzieży potrzebowaliśmy w naszym zespole osoby, która pomoże w wyborze dalszej edukacji i drogi życiowej.

Chcemy pomagać i dawać szansę najlepiej jak to możliwe.

Na Madagaskarze w szkołach nie ma pedagoga, nauczyciele to prości ludzie. Sami wielokrotnie borykający się z problemami rodzinnymi i biedą. Ważne jest dla nas, aby mieć w zespole osobę, która dzięki wykształceniu kierunkowemu i wieloletniej praktyce wie jak pracować z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami. 

Najważniejszym zadaniem pracownika socjalnego jest zadbanie o podopiecznych programu adopcja na odległość. Zadbanie o godne warunki życia osobom, które zostały tego pozbawione oraz zapobieganie patologiom. Prowadzenie rozmowy z rodzinami w trudnej sytuacji oraz zgłaszanie nadużyć i wykroczeń u lokalnych służb. Tiana ma wieloletniej doświadczenie w pracy z młodzieżą, bardzo dobrze zna realia życie na Madagaskarze. Mieszka na tym samym obszarze, na którym prowadzimy nasze projekty. Bardzo cieszymy się, że mimo pandemii nasza Fundacja się rozwija i możemy w jeszcze lepszy sposób działać i wspierać naszych podopiecznych.

Tianie życzymy owocnej pracy z podopiecznymi i naszym zespołem.

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!