Szkoła Manjaka
8 kwietnia, 2021
Raport ogólny
13 kwietnia, 2021

Kochani! Jesteście NIESAMOWICI!💚

Wielkanocna zbiórka, którą przeprowadziliśmy na naszym Facebooku w dniach 4-6 kwietnia zakończyła się sukcesem! W ciągu dwóch godzin zebraliśmy zaplanowaną kwotę 180 euro (827 zł), która pozwala na zapewnienie jednemu dziecku rok dostępu do szkoły oraz dożywiania w szkolnej stołówce w ramach Programu Adopcji na Odległość. Co więcej! Przez trzy dni udało nam się zebrać

łącznie 3.484 zł! A więc roczną adopcję ma zapewnioną aż 4 dzieci!

A Wy wszyscy jesteście ich naprawdę wielką adopcyjną rodziną, bo datek wpłaciło aż 46 osób!

Poznajcie swoich Podopiecznych:

Nandraina – lat 12 lat, chodzi do 1 klasy gimnazjum. Ma dwie siostry, Jej mama jest nauczycielką, a tata pracuje dorywczo nie mając stałego zatrudnienia. Nandraina jest bardzo ambitną dziewczynką! Pilnie zdobywa wiedzę po to by w przyszłości studiować medycynę i zostać lekarzem. Dzięki Waszemu wsparciu otrzymała taką szansę.

Jean Erica – lat 17 lat, uczęszcza do 1 klasy technikum. Ma trójkę rodzeństwa, Jego rodzice zajmują się uprawą warzyw, które później sprzedają na targu – ich zarobki są jednak bardzo skromne. Chłopak w przyszłości bardzo chciałby rozpocząć studia i zostać inżynierem, aby mógł kontynuować edukację rodzina zgłosiła się więc do naszej Fundacji po wsparcie. Zdają sobie bowiem sprawę, że tylko odpowiednie wykształcenie da ich dziecku szansę na lepszą przyszłość.

Mahery Sergio – lat 9 lat, w tym roku rozpoczął 5 klasę podstawówki. Sergio nie ma rodzeństwa, Jego tata kilka lat temu opuścił rodzinę i od tej pory mama Sergio wychowuje chłopca sama. Aby móc utrzymać siebie i synka zajęła się uprawą i sprzedażą warzyw. Z powodu problemów finansowych zgłosiła się jednak do nas z prośbą o pomoc. Dzięki Wam Sergio będzie mógł się dalej uczyć!

Fanomezantsoa Christel – lat 5, chodzi do 1 klasy podstawówki. Ma jednego brata, a Jego rodzice mimo pracy, którą wykonują (tata uprawia mały kawałek pola, a mama jest nauczycielką) znajdują się w słabej sytuacji finansowej. Szczególnie mamie małego Christela bardzo zależy na edukacji synka, ponieważ wie, że tylko odpowiednie wykształcenie jest szansą na lepszą przyszłość.

Jak widzicie, dzieci są w różnym wieku, na różnym poziomie edukacji (od szkoły podstawowej, przez gimnazjum po technikum) i historia każdego z nich jest inna. Podobnie wygląda nasz regularny Program Adopcji na Odległość. Do programu włączane są bowiem zarówno kilkuletnie przedszkolaki, jak i studenci. Decydując się na finansowanie ich edukacji i dożywiania (adopcja pełna) lub angażując się we wsparcie tylko jednej z potrzeb dziecka (adopcja częściowa) dajecie im szansę na lepszą przyszłość!

Jesteśmy wzruszeni Waszą hojnością! Pięknie dziękujemy w imieniu Fundacji i Dzieci!💚

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!