Pięciolecie ośrodka dla dziewcząt w Antananarivo
31 stycznia, 2021
Nowe toalety w szkole protestanckiej ( FJKM )
9 lutego, 2021

Kandydaci na studia

Edukacja dzieci i młodzieży na Madagaskarze to nasze codzienne starania i praca, aby dać im wsparcie i pomóc wkroczyć w dorosłe, niezależne i szczęśliwe życie. Nie zawsze jest to proste, ale robimy co w naszej mocy. Wolontariuszka naszej Fundacji, Nomena studentka trzeciego roku poprowadziła spotkanie edukacyjne dla kandydatów na studia. Wprowadziła młodszych kolegów w tajniki życia studenckiego. Wraz z naszym pracownikiem socjalnym rozmawiali na temat wyboru kierunku studiów oraz możliwości pracy po nich. W tym samym czasie starsi studenci pilnie uczyli się do egzaminów.

Na Madagaskarze tylko 5 % młodych ludzi ma szansę skończyć studia.

Nasz dom wolontariusza na Madagaskarze stał się miejscem dla studentów, w  którym udostępniamy im komputery, Internet, materiały do nauki i książki. Nasi studenci rozpoczęli już nowy rok akademicki w lutym.

Na Madagaskarze tylko 5 % młodych ludzi ma szansę skończyć studia, dlatego bardzo ważne jest dla nas, aby nasi podopieczni mogli się dalej kształcić. Wierzymy, że edukacja jest szansą na lepszą przyszłość. 

Rok akademicki dla nowych studentów rozpoczyna się w lutym, kwietniu i maju w zależności od uczelni. W tym roku, jak wszędzie, ze względu na covid-19 wszystko wygląda inaczej i terminy wciąż się zmieniają.  Wśród naszych-Waszych podopiecznych, którzy są wspierani przez stypendia,  mamy kandydatów na kierunki takie jak: położnictwo, pielęgniarstwo, agrobiznes, język malgaski, język francuski, turystyka, inżynieria i prawo. 

Za wszystkich studentów mocno trzymamy kciuki!

 

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!