ambatomasina
Program edukacji i dożywiania sponsorowany przez FSM
25 stycznia, 2021
Kandydaci na studia
8 lutego, 2021

Pięciolecie ośrodka dla dziewcząt w Antananarivo

31 stycznia podopieczni i pracownicy Ośrodka dla Dziewcząt Akany Avoko Faravohitra OŚRODEK DLA DZIEWCZĄT AAF ze stolicy hucznie świętowali 5-lecie działalności! Nasza Fundacja wraz z wolontariuszami od samego początku wspiera działalność tego ośrodka.  Razem z podopiecznymi i dyrektorem ośrodka Hanta  cieszyliśmy się z sukcesów i  rozwój jaki przez 5 lat osiągnęli !

Centrum jest miejscem dla dziewcząt z trudnych środowisk, gdzie kierowane są przez sąd. Podopieczne mieszkają w ośrodku chodzą do szkoły, starsze uczestniczą w kursach zawodowych prowadzonych przez ośrodek. Są to kurs fryzjerstwa, szycia, gotowania, wyrabiania malgaskich rękodzieł. To miejsce, w którym większość z nich znalazło swój pierwszy w życiu dom! Mają tam pomoc psychologa i pracownika socjalnego. Ośrodek umożliwia podopiecznym rozwój intelektualny i duchowy w spokojnych, sprzyjających warunkach. 

Ośrodek prowadzony przez niesamowitą, charyzmatyczną dyrektorkę – Hante. Ona rozumie je jak nikt inny – sama była kiedyś jedną z nich! Jest dla nich jak starsza siostra, przyjaciółka a czasami matka. Kobietą sukcesu ! Teraz stara się wychować te młody kobiety na spełnione i silne.  By były w stanie zawalczyć o swoje marzenia i szczęście osobiste. W ośrodku pracuje również  kilkunastu pracowników w charakterze opiekunów. Codziennie spędzają oni czas z ponad 60 dziewczynami przebywającymi w domu. Nasza Fundacja wspiera dodatkowe inicjatywy ośrodka oraz kilka podopiecznych. Wolontariusze na przestrzeni ostatnich lat prowadzili naukę angielskiego, zajęcia plastyczne i muzyczne z podopiecznymi.

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!