Ambatomasina
Elektryczność w Ambotomasina
6 grudnia, 2020

Dom dla Młodych Matek

Dom dla Młodych Matek to pomysł, który zrodził się w zeszłym roku. Jest odpowiedzią na potrzeby młodych kobiet z naszej lokalnej społeczności, którą na co dzień wspiera pracownik socjalny i pracownicy naszej Fundacji na Madagaskarze. Chcemy stworzyć bezpieczne miejsce dla młodych matek, które nie mogą liczyć na rodzinę czy ojca swojego dziecka. Pragniemy im zapewnić bezpieczne miejsce do wychowania dziecka w pierwszych latach życia i  dostęp do edukacji.Co roku zdarza się, że część z naszych podopiecznych – młodych kobiet zachodzi w ciążę, przez co jest zmuszona do zaprzestania dalszej edukacji. Dziewczyny nie mogą liczyć na wsparcie finansowe rodziny i ojców dzieci. Same muszą zająć się sobą i swoim dzieckiem, często nie mając miejsca do mieszkania, pieniędzy na wyżywienie oraz dalszą edukację.

Cel projektu

Cel projektu to stworzenie DOMU dla młodych kobiet wraz z ich dziećmi, w którym będą mieszkać i zdobywać umiejętności oraz wykształcenie, które pozwolą im w kolejnych latach na usamodzielnienie się i prowadzenie niezależnego życia. To bardzo duże przedsięwzięcie dla naszej Fundacji, ale wiemy jak bardzo taki dom jest potrzebny!  Projekt zakłada w zależności od poziomu wykształcenia danej kobiety, edukację w zakresie szkoły podstawowej lub średniej/zawodowej. Przyuczenie do zawodów, które są popularne na Madagaskarze i umożliwią kobietom znalezienie pracy po zakończeniu edukacji w DOMU.Dom, który będzie szansą dla młodych matek i ich dzieci na lepsze życie. Na pracę, niezależność i wykształcenie, które pozwoli im wieść życie na jakie każda z nich zasługuje!

Co roku zdarza się, że część z naszych podopiecznych – młodych kobiet zachodzi w ciążę, przez co jest zmuszona do zaprzestania dalszej edukacji. Dziewczyny nie mogą liczyć na wsparcie finansowe rodziny i ojców dzieci.

Miejsce  będzie prowadzone przez osoby z dużym doświadczeniem wychowawczo-socjalnym. Hanta Randrianarimalala, która jest dyrektorką Ośrodka Wychowawczego dla Dziewcząt Akany Avoko Faravohitra w stolicy Madagaskaru Antananarywa. W Domu dziewczyny będą miały zapewnioną opiekę pracowników socjalnych oraz psychologa. Zaplanowane są również zajęcia związane z życiem w rodzinie, edukacją seksualną oraz spotkania z położną w zakresie opieki nad noworodkiem.

Sytuacja kobiet na Madagaskarze

Madagaskar dla wielu młodych kobiet i dziewcząt nie zawsze jest przyjaznym miejscem do życia.

Sytuacja kobiet na Madagaskarze jest ciężka.

  • 1/3 kobiet ma swoje pierwsze dziecko przed 19 rokiem życia.
  • 1/4 kobiet między 15 a 18 rokiem życia jest już po ślubie, a 12 procent dziewczynek wychodzi za mąż do 15 roku życia.
  • 1/4 kobiet doświadczyło w swoim życiu przemocy.

Dziewczyny, które wyszły za mąż lub urodziły dzieci często nie mają dostępu do dalszego kształcenia oraz do podstawowej wiedzy na temat higieny czy życia w rodzinie, dlatego chcemy stworzyć to wyjątkowe miejsce!

Wesprzyj nas

Jesteśmy świadome, że nie zrobimy tego same! Dlatego prosimy Was o pomoc. Każdy grosz się liczy, jest bliższy zrealizowania naszego celu. Ten DOM powstanie również dzięki Wam, nawet najmniejsze wpłaty i udostępnienia informacji o zbiórce dodadzą cegiełkę do jego powstania.

LINK DO ZBIÓRKI: https://zrzutka.pl/b83ek2

Jeżeli ktoś z Państwa miałby pomysł gdzie możemy zwrócić się jeszcze o wsparcie, prosimy o wiadomość.

 

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!