Dlaczego edukacja dziewczynek jest ważna?
14 czerwca, 2022
Święto Niepodległości
26 czerwca, 2022

Afrykańska zima

Długi weekend rozpieścił nas piękną pogodą, słońcem i iście afrykańskimi temperaturami. Gorące lato na półkuli północnej to znak, że na południu rozpoczął się już sezon zimowy. O ile „afrykański upał” możemy sobie wyobrazić. Znacznie trudniej jest nam uzmysłowić sobie jak zimne potrafią być dni na Madagaskarze zimą.
 
Afrykańska zima to temperatura sięgająca 20 kilku stopni C w ciągu dnia.  W nocy spada nawet do 10-15 C. Okoliczni mieszkańcy pracują na polach ryżowych i magazynują to co udało im się wyhodować. W nieocieplonych murach czasem jest naprawdę chłodno. Temperatury spadające do 10 stopni, które wydają się nam nie być przerażająco niskie, w chwili gdy znaczna część wspieranych przez nas dzieci zamieszkuje w glinianych domach z klepiskiem zamiast podłóg, bez ogrzewania i z nieszczelnym dachem , często nie mając koca do przykrycia, ani czapki do założenia na głowę – okazuje się, że te 10 stopni to już prawie mróz!
 
W taką pogodę szczególnie cierpią dzieci mieszkające na wsi, które aby dotrzeć do szkoły muszą wstać jeszcze przed wschodem słońca i w chłodzie iść wiele kilometrów do szkoły. Budynek szkolny również nie jest ocieplany. Przez okna i szpary w drzwiach często wlatuje chłodne powietrze.

Zbiórka na ciepłe czapki i skarpety

Martyna i Maciej – nasi wolontariusze, którzy aktualnie przebywają na Madagaskarze postanowili utworzyć zbiórkę. Celem jest  zakup 300 par skarpet i czapek dla małych uczniów z dwóch wspieranych przez nas szkół. Jedną z nich jest szkoła w Ambatomasinie. Jedna złotówka to jedna para skarpet. Dwie złotówki to zimowa czapka. Cel 900 zł szybko został osiągnięty. Nadwyżkę postanowiliśmy przeznaczyć na zakup kocy dla uboższych rodzin naszych Podopiecznych. Wspólnie możemy więcej!
 
Link do zbiórki znajdziecie tutaj.
Historię dzieciaków i wrażenia z wolontariatu Martyny znajdziecie tutaj.

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!