Zostań naszym partnerem biznesowym (CSR)
22 sierpnia, 2024Kompletowanie wyprawek szkolnych
1 września, 2024Fundacja Ankizy Gasy działa prężnie od ponad 12 lat, ale kto za tym stoi? Poznaj bliżej ludzi, którzy zbudowali i rozwijają Fundację. Poznaj naszą Ankizową rodzinę!
Patrycja Malik – Dyrektor Fundacji oraz współzałożycielka.
„Madagaskar to mój drugi dom od 2010 roku, kiedy po raz pierwszy przyleciałam na Czerwoną Wyspę jako wolontariuszka do Domu Dziecka (AAA) i pokochałam malgaskie dzieci. Obecnie jestem mamą, joginką, podróżniczką i wizjonerką! Marzycielką, która stara się realizować pomysły i marzenia o edukacji i „normalnym dzieciństwie” na Madagaskarze dla podopiecznych naszej Fundacji.” Czuwam nad współpracą między polskim i malgaskim teamem i poszukuję nowych sponsorów dla naszych projektów.
Kasia Białous – współzałożycielka Fundacji Ankizy Gasy.
„Pasja do pomagania innym oraz wcześniejsze doświadczenie w pracy wolontariackiej w Domu Dziecka zainspirowały mnie do założenia Fundacji. Przez pierwsze trzy lata istnienia Ankizy Gasy nadal pełniłam rolę wolontariuszki wraz z Patrycją tworząc struktury i programy pomocowe, a obecnie zarządzam Fundacją. Koordynuję działania między zespołami w Polsce i na Madagaskarze. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, z których jedno przyszło na świat na Madagaskarze. Od 14 lat związana jestem z Czerwoną Wyspą i traktuję Madagaskar jak swój dom, gdzie czuje się w pełni spełniona.”
Julia Kłosowicz-Rafińska – koordynatorka ds. komunikacji.
„Jestem związana z Fundacją od ok. 6 lat. Zaczynałam swoją pracę jako wolontariusz, odwiedzając Czerwoną Wyspę w 2018 roku w ramach projektu żywieniowego „Misja Madagaskar”. Na co dzień pośredniczę pomiędzy teamem polskim i malgaskim zajmując się m.in kontaktem z naszymi polskimi i zagranicznymi Darczyńcami, prowadząc social media i stronę internetową, a także pozyskując fundusze na rozwój kolejnych projektów pomocowych. Aktualnie przebywam na urlopie macierzyńskim. Do Ankizy wracam w 2025.”
Ula Kowalewska – koordynatorka ds. komunikacji (w zastępstwie).
„Moja przygoda z Madagaskarem zaczęła się podczas wolontariatu w ramach projektu ,,Studenci UAM bez Granic”. Pracę w Fundacji zaczęłam jako koordynatorka ds. wolontariatu i edukacji globalnej. Przez pierwszy rok prowadziłam warsztaty międzykulturowe w przedszkolach i szkołach oraz organizowała kiermasze rękodzieła. Następnie przejęłam media społecznościowe. Aktualnie zajmuję się rekrutacją wolontariuszy oraz komunikacją ze sponsorami. Zostanę na pokładzie Ankizy Gasy do końca sierpnia.
Jaśmina Markiewicz – koordynatorka ds. globalnej edukacji.
„Jestem związana z Fundacją od 2019 roku, kiedy to przyjechałam na Madagaskar z grupą Studenci UAM bez Granic. Mam wykształcenie pedagogiczne i artystyczne, na co dzień prowadzę swój teatr – Teatr lalek z niepełnosprawnościami, gdzie edukuję i bawię małych widzów za pomocą mapetów – dużych lalek. Jestem zaangażowana w projekty w ramach Erasmus+, zarówno jako uczestnik jak i prowadzący. Użyczyłam również swojego głosu do nagrania Audiobooka ,,Legendy Madagaskaru”.
Martyna Mozol – twórca treści w mediach społecznościowych.
„W zastępstwie za Julię prowadzę social media Fundacji. Również, jak wszystkie dziewczyny z teamu, miłość do Madagaskaru rozpoczęłam od wolontariatu i myślę, że to właśnie dzięki temu tworzymy zgrany zespół! Każda z nas miała okazję doświadczyć i poznać Madagaskar na własnej skórze. Znamy miejscowe problemy i potrzeby, dzięki czemu wspólnie możemy działać skutecznie! Prywatnie prowadzę sklep internetowy NAMANA z malgaskim rękodziełem, który założyliśmy razem z mężem pod wpływem silnego uczucia do Madagaskaru, tworząc tym samym międzykulturową współpracę polsko-malgaską!”
Ony – lokalny przedstawiciel Ankizy Gasy.
Ony jest z nami od 10 lat i jest niezastąpiona w swoim fachu! Dba o nasz malgaski team jak nikt inny, zarządza administracją na Madagaskarze oraz pośredniczy w utrzymywaniu kontaktu między Darczyńcami a dziećmi.
Tina – pracownik socjalny i koordynatorka projektu MFM.
Tina dołączyła do naszego zespołu w 2019 roku. To ona ma kontakt z podopiecznymi i ich rodzinami. Na codzień kierowane są do niej rodziny, które borykają się z problemami wychowawczymi, nadużyciami, przemocą rodzinna, problemami alkoholowymi. To ona wspiera nasze działania kiedy musimy zgłosić na policji a dalej w sądzie niebezpieczne dla naszych podopiecznych sytuacje w domu.
Manana – menager projektu w szkole Ambatomasina.
Manana od 8 lat jest w naszej fundacyjnej rodzinie. Dba o szkołę i podopiecznych w szkole w Ambatomasina. Koordynuje pracę tamtejszej stołówki i współpracuje z nauczycielami i rodzicami podczas szkoleń, ktore dla nich organizujemy a także kontaktuje się ze sponsorami.
Tina – pielęgniarka.
Od 2022 roku Tina zajmuje się dbaniem o stan zdrowia naszych podopiecznych. Do jej obowiązków należy: badanie i kwalifikacja dzieci i mlodzieży do dalszego leczenia. To ona towarzyszy podopiecznym i ich rodziną w szpitalu kiedy sytuacja jest poważna i zagrażająca życiu. Tina prowadzi również szkolenia o tematyce zdrowotnej, żywieniowej, edukacje seksualna dla naszych podopiecznych i ich opiekunów.
Malala – asystentka pielęgniarki.
Malala od gimnazjum do ukończenia studiów medycznych była beneficjentką programu “Adopcja na odległość”. W kwietniu 2023 roku zdobyła dyplom i wykształcenie z pielęgniarstwa, a obecnie pomaga i asystuje pielęgniarce Tinie w naszej Fundacji!
Fensoa – koordynuje wolontariatem na Madagaskarze oraz organizuje zajęcia w ramach projektu MFM.
Fensoa zaczęła z nami współpracę w 2022 roku. Zajmuje się organizacją czasu wolontariuszy oraz organizuje i prowadzi zajęcia Mentoringowe dla naszych podopiecznych. Jest wychowanką ośrodka dla dzieci w którym pracowała Patrycja i Kasia, kiedy przyjechały pierwszy raz na Madagaskar.
Wolontariusze: Jonatie, Jessica, Patrick, Fanirintsoa, Voahary,Mario – studenci, nasi stypendyści, na których zawsze możemy liczyć! Pomagają nam w wielu sprawach, m.in. z sortowaniem i przygotowywaniem wyprawek szkolnych dla podopiecznych, przy organizacji szkoleń i wszelkich uroczystości, często są przy nowo przybyłych wolontariuszach w roli tłumacza i lokalnego przewodnika.