1% podatku na wsparcie Dzieci Madagaskaru!
23 listopada, 2022
Powrót Patrycji na Madagaskar
8 grudnia, 2022

Studenci Ankizy Gasy.

Bardzo ważne dla naszej Fundacji jest towarzyszenie naszym Podopiecznym na każdym z etapów ich edukacji. Od przedszkola po studia wyższe i wejście na rynek pracy.
Wsparcie młodych dorosłych – studentów jest szczególnie ważne w kraju, w którym niewiele osób ma możliwość kształcenia i specjalizacji. To pokolenie dzięki edukacji ma szansę na wyjście z kręgu ubóstwa i szeroko pojętą zmianę w gospodarce i polityce swojego kraju!
Pod opieką Ankizy Gasy mamy już 48 studentów – kontynuujących swoją edukację na różnych kierunkach i uczelniach wyższych. Są wśród nich studenci i studentki m.in prawa, ekonomii, pielęgniarstwa, informatyki oraz rolnictwa. Jesteśmy z nich bardzo dumni!
Nasi studenci w zależności od wybranego kierunku i tego, na którą uczelnię zostaną przyjęci na podstawie zdanych egzaminów, mogą studiować na kilku różnych uczelniach wyższych. Na Uniwersytecie Państwowym w stolicy kraju Antananarywie, na prywatnej uczelni technicznej również w stolicy lub na Państwowej uczelni w miasteczku akademickim. Tam też nasi studenci mieszkają.
Koszt stypendium dla studenta to 320 do nawet 1200 euro za rok nauki.
Koszt edukacji zależy od uczelni. W placówkach państwowych koszty edukacji są najniższe, uniwersytety prywatne są droższe.

Zdajemy sobie sprawę, że koszty wsparcia naszych starszych Podopiecznych nie są niskie. Tym bardziej więc dziękujemy wszystkim rodzinom adopcyjnym, którzy zdecydowali się na wsparcie tych młodych ambitnych ludzi!

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!