Życzenia Wielkanocne z Madagaskaru
3 kwietnia, 2021
Szkoła Manjaka
8 kwietnia, 2021
Chrzest święty

Chrzesty święty

W Niedzielę Wielkanocną odbył się chrzest święty czwórki naszych podopiecznych: Lore, Mbolatiany, Rianaly i Mitii. Dziewczynki po 4-miesięcznych coniedzielnych przygotowaniach w ramach katechezy przyjęły chrzest w obrządku katolickim.

Na Madagaskarze wiara chrześcijańska: katolicyzm i protestantyzm swobodnie przeplata się z wiarą w duchy przodków, czyli animizmem. Powszechne jest uczestnictwo w mszy świętej, a po niej odprawianie tradycyjnych obrzędów.

Udzielanie chrztu w wieku szkolnym czy nawet dorosłości nikogo nie dziwi. Zwyczaj chrzczenia dziecka w pierwszych miesiącach po urodzeniu na Czerwonej Wyspie nie jest tak powszechny jak w Polsce. Czasem się tak zdarza, jednak często sakrament przyjmowany jest wtedy, gdy rodzina zdecyduje, że jest na to gotowa: zarówno pod względem mentalnym, jak i finansowym. Często barierą jest również nieuregulowany w kościelnych archiwach stan cywilny rodziców dziecka.

W tym miejscu pragniemy gorąco podziękować rodzinom sponsorskim, które zdecydowały się na wsparcie swoich podopiecznych w zakresie zakupu odświętnych alb i sukienek na ten wyjątkowy dzień. Bez Waszej pomocy dziewczynki nie miałyby szansy wyglądać i poczuć się tak uroczyście.

Niestety nie wszystkie chętne dzieci miały możliwość udziału w sakramencie w te święta. Na krótko przed uroczystością ze względu na nowe obostrzenia, które wprowadzono w kraju – ksiądz odmówił  kilkoro z nich. Mamy nadzieję, że uda się za rok!

Chrzest święty

Chrzest święty

Chrzest święty

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!