Warsztaty filmowe dla dzieci
15 lutego, 2023
Fundacyjna integracja
7 marca, 2023
Czy wiecie, że na Madagaskarze aż 50% dorosłych nie otrzymało formalnego wykształcenia i prawdopodobnie pozostanie na niskopłatnych stanowiskach z niewielkim dostępem do awansu zawodowego?
 
Brak wykształcenia to brak dostępu do wysokiej jakości edukacji, ale również różne problemy społeczne i rozwojowe. Takie jak: brak elektryczności, trudne warunki wiejskie, znaczne odległości od miast, brak wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz pomocy szkolnych i książek.
 Dla naszych Podopiecznych chcemy jednak innej lepszej przyszłości!
Dlatego tak bardzo cieszymy się, że możemy dzięki Waszej pomocy wspierać już niemal 50 studentów – młodych ambitnych ludzi, którzy już niebawem będą pracować na stanowiskach: prawnika, położnej czy informatyka i wspólnymi siłami zmienią ten kraj na lepsze!
 Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każdy musi i chce iść na studia. Część młodzieży może pozyskać zawód bez ukończenia szkoły wyższej.
To między innymi dla nich – chcemy wybudować Youth Centre – Centrum Wspierania Edukacji i Mentoringu. Co to za miejsce?

Youth Centre

Centrum Wsparcia Edukacji i Mentoringu. To inicjatywa dedykowana jest młodzieży gimnazjalnej i licealnej, która stoi przed wyborem ścieżki dalszej edukacji bądź kształcenia zawodowego.
Projekt ma obejmować indywidualne rozeznanie predyspozycji zawodowych, zainteresowań i możliwości danego ucznia oraz asystę w wyborze dalszej ścieżki – rodzaju szkoły lub kursu zawodowego.

Cele szczegółowe funkcjonowania Centrum

1. Realizacja programów mentoringowych wsparcia i doradztwa zawodowego dla malgaskiej młodzieży i dzieci w wieku szkolnym.
 
2. Prowadzenie kursów zawodowych i dokształcających m.in. z zakresu: gastronomii, projektowania ubrań i krawiectwa, rękodzielnictwa, informatyki itd. dla lokalnej społeczności.
 
3. Realizacja kursów językowych, nauki czytania i pisania dla osób dorosłych dotkniętych problemem analfabetyzmu.
 
4. Prowadzenie kursów dokształcających i umożliwiających pozyskanie zawodu dla młodych kobiet, samotnych matek bez wykształcenia.
 
5. Uzyskanie bezpiecznej przestrzeni do nauki poza szkołą dla dzieci, młodzieży oraz studentów.
 
6. Wsparcie młodszych dzieci w polepszeniu ich wyników w nauce poprzez korepetycje i pomoc w odrabianiu lekcji przez starszych uczniów realizowane w świetlicy.
 
7. Powstanie przestrzeni biurowej dla lokalnego oddziału Fundacji.
 
Podoba Wam się nasz pomysł na to wyjątkowe miejsce? Możecie dołożyć się do Jego działalności!
Jak? Poprzez wsparcie naszej zrzutki na zakup ziemi pod budowę! Kwota jest spora, ale wspólnie na pewno damy radę!
Zbiórka na zakup terenu – ziemi pod budowę Centrum tutaj

Komentarze są wyłączone.

WSPOMÓŻ NAS!