W roku szkolnym 2019/2020 wraz z fundacją My Direct Charity prowadziliśmy akcję dożywiania dzieci w szkole podstawowej i gimnazjum w małej wsi Tsimahandry. Objęliśmy programem ponad 90 najmłodszych z najuboższych rodzin. W 2019 wybudowaliśmy boisko do piłki nożnej.

Przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum powstało w 2015 roku. Dzięki współpracy fundacji Padre Pio i działań zakonnicy Florence, która jest dyrektorką szkoły. Jest to bardzo mała palcówka. Pracuje tam 4 nauczycieli – 3 to zakonnice i 1 świecki. W roku szkolnym 2019/2020 uczęszczało tam 125 uczniów i uczennic. Większość dzieci pochodzi z okolicznych wsi oddalonych od infrastruktury miejskiej. Droga do szkoły zajmuje im nawet do 2 godzin w jedną stronę.

Dożywianie uczniów i uczennic jest dla nas priorytetem!

Misją siostry Florence jest zapewnienie edukacji jak największej liczbie dzieci. Dlatego często odwiedza okoliczne wsie i przekonuje rodziców, aby posyłali swoje dzieci do szkoły.

Siostry zakonne prowadzą również projekt ogrodniczy, który polega na prowadzeniu dużego ogrodu i hodowli kur, dzięki któremu rozwijają samowystarczalność.

Dożywianie uczniów i uczennic jest dla nas priorytetem. Dzięki regularnym, pełnowartościowym posiłkom lepiej się rozwijają i uczą.

WSPOMÓŻ NAS!