Jak możesz pomóc

Bardzo istotną formą pomocy dla naszej Fundacji są jednorazowe wpłaty pieniędzy na bieżące potrzeby, jak również na zakup żywności do szkolnej stołówki. Nieustannie zbieramy fundusze na zakup ryżu oraz jedzenia dla najuboższych.

Wiele z naszych dzieci nie jada śniadań w domach więc przychodzą do szkoły głodne.

Obiad, który otrzymują w stołówce szkolnej jest często jedynym treściwym posiłkiem jaki spożywają w ciągu dnia.

Dzięki Waszemu wsparciu od listopada 2012 do lipca 2014 prowadziliśmy w szkole Saint Joseph College akcję ‚Szklanka Mleka’.

Obecnie kontynuujemy dożywianie dzieci w stołówce szkolnej Saint Joseph College, w stołówce Tsinjohasina prowadzonej przez siostry Anglikanki oraz w wiejskiej szkole Ambatomasina. Łącznie dożywiamy ponad 450 dzieci!!!

Już ponad 250 dzieci z naszego miasteczka znalazło także swoich opiekunów w programie „adopcji na odległość”. Opiekunowie finansują naukę dziecka w szkole oraz ciepły obiad w stołówce, którego często brakuje w domach ich podopiecznych!

Dziękujemy Wam bardzo Drodzy Sponsorzy!

Prosimy o kolejne wpłaty na konto Fundacji dzięki, którym będziemy mogli nakarmić i wysłać do szkoły jeszcze więcej dzieci!

AKCJA PLECAK

Celem akcji jest zaopatrzenie dzieci i młodzieży ze szkół wiejskich w niezbędne do nauki przybory szkolne. Na Madagaskarze dzieciom brakuje wszystkiego, począwszy od plecaka, przez zeszyty, długopisy czy nożyczki!

W ubiegłych latach dzięki sponsorom udało się zgromadzić ponad 900 w pełni wyposażonych plecaków, które przekazaliśmy wszystkim uczniom w szkołach wiejskich w Tsimahandry i Ambatomasina oraz dzieciom objętym „adopcją na odległość” w szkole Saint Joseph College w Ambohidratrimo.

Serdecznie zachęcamy szkoły i inne placówki edukacyjne, jak również osoby prywatne do włączenia się w naszą akcję!

Do wyposażenia nowego plecaka potrzebujemy:
– piórnik;
– 4 długopisy: czerwony, niebieski, czarny, zielony;
– ołówek;
– zestaw do trygonometrii (linijka, ekierka, kątomierz, cyrkiel);
– gumka do mazania;
– nożyczki;
– klej;
– zestaw kredek;
– zestaw flamastrów;
– lunch box (pojemnik na drugie śniadanie);
– bidon na wodę;
– opcjonalnie – białe kartki (nie zeszyty, ponieważ malgaskie szkoły mają specjalne wymogi odnośnie szerokości linijek itp. w związku z czym zakup odpowiednich jest możliwy jedynie na Madagaskarze).

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress