Adopcja na odległość

Jedną z form pomocy naszej fundacji jest tak zwana adopcja dziecka na odległość. Polega ona na umożliwieniu nauki dzieciom z najuboższych rodzin. Dzięki takiej adopcji dziecko może uczyć się w szkole, otrzymać przybory szkolne, mundurek i jeść obiady w szkolnej stołówce. Rodzina może również liczyć na wsparcie w trudnych sytuacjach gdy np. dziecko zachoruje i potrzebne są pieniądze na wizytę w szpitalu i leki.

Na Madagaskarze 60% społeczeństwa stanowią analfabeci. Choć szkolnictwo jest obowiązkowe, to nadal wiele dzieci, szczególnie tych z buszu nie chodzi do szkoły. Szkoła nawet ta publiczna jest płatna. Rodziców nie stać nawet na minimalną opłatę za szkołę, na zakup tak podstawowych przyborów jak tabliczka do pisania, zeszyt czy długopis. Największym marzeniem malgaskiego dziecka jest chodzić do szkoły, mieć swój tornister, zeszyt, ołówek oraz szkolny mundurek.

Dzięki tzw. wirtualnej adopcji, dziecko ma szansę otrzymywać edukację, której potrzebuje i na którą bezwzględnie zasługuje. Sytuacja ekonomiczna kraju sprawia, iż coraz więcej rodzin nie jest w stanie posłać swoich dzieci do szkoły. Nawet najmniejsze dzieci pracują wraz z rodzicami, żeby móc zaspokoić podstawową potrzebę głodu. Edukacja tym czasem zostaje zepchnięta na dalszy plan…

Planowa edukacja na Madagaskarze od przedszkola do matury trwa 15 lat:
– 2 lata przedszkola,
– 6 lat szkoły podstawowej,
– 4 lata gimnazjum,
– 3 lata liceum.

Dzięki programowi „adopcji”, jaki prowadzimy, dziecko uczęszcza do szkoły, otrzymuje przybory szkolne, odzież oraz obiad w szkolnej stołówce, który nierzadko jest jedynym gorącym posiłkiem dziecka w ciągu dnia.

Nasza Fundacja od 2011 roku współpracuje ze szkołą misyjną College Saint Joseph w Ambohidratrimo – miasteczku oddalonym o około 15 km od stolicy. W szkole tej prowadzone jest przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum. Placówka liczy ogółem ponad 1000 uczniów. Wśród tych uczniów ponad 250 dzieci to podopieczni Fundacji, dzieci które są już objęte programem „Adopcja na odległość”.

Dzieci z naszego programu uczą się jeszcze w dwóch mniejszych szkołach w miasteczku. W szkole Manjaka oraz Lauriers. Mamy również podopiecznych w wybudowanym przez naszą Fundację liceum Saint Paul w Ambohidratrimo, oraz w liceum publicznym w Ambohidratrimo.

Fundacja wspiera również podopieczne w domu wychowawczym dla dziewcząt Akany Avoko Faravohitra w stolicy Madagaskaru – Antananarivo.
avoko.weebly.com/donate.html

Od 2012 roku udzielamy również wsparcia biednym szkołom w pobliskich wioskach oraz w buszu. Pieniądze z adopcji na odległość przekazujemy transferem, na konto bankowe na Madagaskarze.

Jeśli podejmą Państwo decyzje o przystąpieniu do programu adopcji na odległość, będziemy trzy razy do roku informować o postępach w nauce dziecka i przysyłać zdjęcia. Będziecie Państwo mieli okazję, za naszym pośrednictwem, poznać bliżej sytuację swojego podopiecznego. Nie ma określonego czasu adopcji. Zależy to od możliwości danej osoby, należy jednak wziąć pod uwagę umożliwienie dziecku skończenie pewnych etapów edukacji.

W przypadku adopcji, opłata za szkołę, przybory oraz posiłek w szkolnej stołówce wynosi 170 euro rocznie i uiszczana jest na konto fundacji. Jako temat prosimy o wpisanie imienia konkretnego dziecka. W celu ujednolicenia kwoty wpłacanych pieniędzy, w przeliczeniu na PLN bardzo prosimy o wpłatę kwoty 680zł. Dla usprawnienia pracy Fundacji prosimy o wpłaty jednorazowe, ponieważ ułatwia to transfer środków na Madagaskar. Daje nam też to gwarancję pokrycia opłaty czesnego dziecka za cały rok szkolny, zapewniając tym samym ciągłość edukacji w danym roku szkolnym.

Fundacja jest organizacją non-profit. Środki przekazane przez darczyńców celem adopcji na odległość, pokrywają opłaty szkolne, zakup przyborów szkolnych, ciepły posiłek w stołówce oraz mundurek szkolny, a także buty i ubrania.

20170701_125255
DSC_0034
st.j

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress